GÜRCİSTAN MESTİA-TİFLİS-BATUM (trekking) 1.TUR 05-13 HAZİRAN 2020…….. 2.TUR 14-22 HAZİRAN 2020

7 GECE, 8 GÜN, OTEL GUESTHOUSE KONAKLAMA, UÇAK DAHİL 475 EURO.

MÜTHİŞ BİR MACERAYA ÇIKMAYA NE DERSİNİZ? KOMŞUMUZ GÜRCİSTAN’IN EN GÜZEL YAYLALARINDA YÜRÜMEYE,  DELİ AKAN DERELERİNDEN GEÇMEYE, KAFKAS DAĞLARI ETEKLERİNDEKİ GÖLLERİ GÖRMEYE, ŞELALELERİNİ GEZMEYE, TARİHİ TİFLİS KENTİNİ KEŞFETMEYE, YÖRESEL LEZZETLERİNİ TATMAYA HAZIRMISINIZ?

05-13 HAZİRAN 2020 (1.TUR) 14-22 HAZİRAN 2020 (2.TUR)

            SVANETİ BÖLGESİ TAM BİR DOĞA HARİKASIDIR. KAFKAS DAĞLARININ EN YÜKSEK, 5.000 M. ÜZERİ ON ZİRVESİ BU BÖLGEDEDİR. EL DEĞMEMİŞ DOĞASI VE KORUNMUŞ TARİH ZENGİNLİĞİYLE, AVRUPANIN YILIN ONİKİ AYI YAŞAMIN DEVAM ETTİĞİ EN YÜKSEK BÖLGESİDİR. YÜKSEK DAĞLAR VE DERİN VADİLERLE KAPLI BÖLGE, MEŞE, GÜRGEN, KAYIN, KÖKNAR, HUŞ, LADİN AĞAÇLARIYLA KAPLIDIR.

BÖLGEDE ÇOK DEĞİŞKEN OLAN HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI VE YETERLİ LOJİSTİK DESTEĞİ ALABİLME AMAÇLI KONAKLAMAYI GUEST HOUSE VE OTEL OLARAK PLANLADIK. 

GÜRCİSTAN’A GİRİŞ İÇİN SADECE ÜZERİNDE TC KİMLİK NUMARASI OLAN NÜFUS CÜZDANI YETERLİ (10 YILDAN ESKİ VE YIPRANMIŞ OLMAMALI, SOĞUK DAMGA BELİRGİN OLMALI), YENİ KİMLİKLER GEÇERLİDİR. NUFUS MÜDÜRLÜKLERİNCE KİMLİK DEĞİŞTİREN KİŞİLERE VERİLEN GEÇİCİ KİMLİK BELGESİ GEÇERLİ DEĞİLDİR.

KİMLİKLE VEYA PASAPORTLA YURT DIŞINA ÇIKACAKLARIN EN SON YAPILAN YASAL DÜZENLEMELERİ TAKİPLE MÜKELLEF OLDUKLARINI VE ACENTEMİZİN TUR KATILIMCILARININ SINIR KAPISINDAN YURT DIŞINA ÇIKIŞLARDA SORUN YAŞANMASI HALİNDE SORUMLU OLMADIĞIMIZI, RESMİ MAKAMLAR TARAFINDAN ENGELLENMENİZİN TAMAMEN KİŞİSEL SORUMLULUĞUNUZDA OLDUĞUNU BELİRTİRİZ.

1.TURUMUZ : 05 HAZİRAN 2020 CUMA  –  13 HAZİRAN 2020 CUMARTESİ

2.TURUMUZ : 14 HAZİRAN 2020 PAZAR  –  22 HAZİRAN 2020 PAZARTESİ

TURLARIMIZA TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ. ERKEN REZERVASYON İLE KATILACAĞINIZ ŞEHİRDEN TRABZONA GİDİŞ-GELİŞ UÇAK BİLETİ ÜCRETİN İÇİNE DAHİL EDİLİR.  

ETKİNLİK PROĞRAMI:

(Aşağıdaki program 1.tura ait olup, 2.turun tarihleri farklı, ama proğram aynıdır.

05 HAZİRAN: SAAT 18.30 DE ESENBOĞA HAVAALANI İÇ HATLAR ÖNÜNDE BULUŞUYORUZ. UÇAK KALKIŞ SAATİMİZ 20.05. TRABZON HAVA ALANINDA UÇAĞIMIZDAN İNİYOR, ECEABAT’TA YOL ÜZERİ BİR TESİSTE YEMEĞİMİZİ YEDİKTEN SONRA, ARACIMIZLA SARP SINIR KAPISINA ULAŞIYORUZ.

06 HAZİRAN: YOĞUNLUĞUNUN YAŞANDIĞI GÜMRÜKTEN GECE YARISI OLMASI SEBEBİYLE RAHATÇA GEÇİYOR, ARACIMIZLA 8 SAATLİK BİR YOLCULUKLA MESTİA’YA ULAŞIYORUZ. GUEST HOUSE ŞEKLİNDEKİ OTELİMİZE YERLEŞİP, DİNLENİYOR VE KAHVALTIMIZI YAPIYORUZ. HOTSVİLİ KAYAK MERKEZİNE TELEFERİK İLE ÇIKIP DOYUMSUZ KAFKAS DAĞLARI MANZARASININ TADINI ÇIKARIYOR, ZURULDİ DAĞI SIRTLARINDA HAFİF YÜRÜYÜŞ YAPIYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE.

(KASABA MERKEZİNDE ALIŞ VERİŞ İÇİN KÜÇÜK MARKETLER, YEREL KAFELER, BİRDE MÜZE VAR. BU KAFELERDE YEREL İÇECEK VE MÜZİKLİ ORTAMLAR BULMAK, 1200’LÜ YILLARDAN KALAN, HALKIN SAVUNMA AMAÇLI, KENDİLERİNİ KORUMAK İÇİN YAPTIKLARI SVAN KULELERİNİDE GÖRMEK MÜMKÜN) 

07 HAZİRAN: OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTI SONRASI, İLK YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ BECHO VE MAZERİ KÖYLERİ BÖLGESİNE YAPIYORUZ. BURADA 8 KM LİK BİR YÜRÜYÜŞ İLE SINIR KONTROL NOKTASINI GEÇİP USHBA DAĞI ETEKLERİNDE SHDUGRA ŞELALESİNİ GÖREBİLİRİZ. SUYA GİRMEK İSTEYENLER BURADA KALABİLİR. AMA İSTEYENLERLE SIKI BİR TIRMANIŞTAN SONRA MAZERİ BUZULUNADA ÇIKABİLİRİZ. 8 KM LİK DÖNÜŞ YÜRÜYÜŞÜNDEN SONRA ARAÇLA DÖNÜŞ YAPIYORUZ. AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE.

08 HAZİRAN: OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTI SONRASI, ZORLU KORULDİ GÖLLERİ ETABIMIZ BAŞLAYACAK. 1.600 METREDEKİ MESTİA’DAN BAŞLAYACAK YÜRÜYÜŞÜMÜZ 2.600 METREDEKİ KORULDİ GÖLLERİNE DOĞRU OLACAK. YAKLAŞIK 18 KM LİK PARKUR BİZİ ZORLAYACAK. İSTEYENLER İLK 1,5 SAATLİK BİR YÜRÜYÜŞTEN İTİBAREN TÜM KASABAYI GÖREBİLECEĞİ BİR NOKTADAN DÖNÜŞE GEÇEBİLİR. AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE.

09 HAZİRAN: OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTI SONRASI, ARAZİ ARAÇLARI İLE UNESCO TARAFINDAN DÜNYA KÜLTÜR MİRASINA ALINAN, AVRUPANIN EN YÜKSEK SÜREKLİ YAŞAM MERKEZİ USHGULİ KÖYÜNE GİDECEĞİZ. BURADA DA ENGURİ NEHRİNİ TAKİP EDEREK, 8KM LİK KOLAY BİR PATİKAYLA SHKHARA DAĞI’NIN BUZULUNA ULAŞACAĞIZ. MESTİA’DAN UZAKLIĞI 50 KM. ANCAK, 2,5 SAATLİK ZORLU BİR YOLCULUKLA ULAŞABİLDİĞİMİZ USHGULİ, TAŞ EVLERİ VE SVAN KULELERİ İLE SİZİ HAYRAN BIRAKACAK. EĞER BUZUL YÜRÜYÜŞÜNDEN VAZGEÇERSEK, DÖNÜŞDE TETNULDİ DAĞINDAKİ SEYİR BÖLGESİNE ÇIKABİLİR, KAFKAS DAĞLARININ MUHTEŞEM MANZARASINDA GÜNÜ TAMAMLAYABİLİRİZ. AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE.

10 HAZİRAN: OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTI SONRASINDA CHALADİ BUZULUNA GİDİYORUZ. ÇOK KUVVETLİ AKAN BUZUL DERESİ BOYUNCA YÜKSELEREK DEVAM EDEN YÜRÜYÜŞÜMÜZ SONUNDA CHALADİ BUZULUNA ULAŞACAĞIZ. SONRASINDA ORMAN PATİKALARI, YEMYEŞİL ÇAYIRLAR VE KÜÇÜK KÖYLERDEN GEÇEREK TSALDASHİ KÖYÜNDE BİTECEK. YAKLAŞIK 16 KM LİK YÜRÜYÜŞÜMÜZÜN SONUNDA AKŞAM YEMEĞİ VE KONAKLAMA OTELİMİZDE.

11 HAZİRAN: OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTI SONRASI, TİFLİSE DOĞRU YOLA ÇIKIYORUZ. YOLUMUZ ÜZERİ GÖRSELLİK TAVAN. KUTAİSİ YAKINLARINDAKİ OKATSE KANYONUNDA KISA BİR YÜRÜYÜŞ YAPIP, İÇİNDEKİ NEHİRDE BOTLA GEZİNTİ YAPABİLİRİZ. ZAMANIMIZ KALIRSA İSTEĞE BAĞLI SATAPLİA MAĞARASINI’NA GİDİP MEŞHUR DİNAZOR AYAK İZLERİNİ GÖREBİLİRİZ. AKŞAM KONAKLAMA TİFLİS’TEKİ OTELİMİZDE.

12 HAZİRAN: OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ KAHVALTI SONRASI, ŞEHİR TURUMUZA BAŞLIYORUZ. GÜN BOYU TİFLİS SOKAKLARINDA YÜRÜYEREK GEZECEĞİZ. KURA NEHRİ ÜZERİNDEKİ METEKHİ KÖPRÜSÜ, METEKHİ KİLİSESİ, ST. GEORGE ERMENİ KATEDRALİ, NARİKALA FORTRESS-KALE, ST NİKOLAS KİLİSESİ, GÜRCİSTAN’IN ANASI HEYKELİ(KARDİN DEDA), ÖZGÜRLÜK MEYDANI, PARLAMENTO BİNASI, KASHVETİ KİLİSESİ, BARIŞ KÖPRÜSÜ, CUMA CAMİ, MEŞHUR KÜKÜRTLÜ HAMAMLARI, DİLEK KÖPRÜSÜ GÖRECEKLERİMİZ ARASINDA. AKŞAM KONAKLAMA TİFLİS’TEKİ OTELİMİZDE.

13 HAZİRAN: SABAH KAHVALTIMIZI YAPIP, BATUM’A DOĞRU YOLA ÇIKIYORUZ. YOLUMUZ ÜZERİ STALİN’İN DOĞDUĞU GORİ’YE DE UĞRAYIP, STALİN MÜZESİNİ GEZECEĞİZ. ÖĞLEDEN SONRA BATUM DA YEMEK YİYİP BİR ŞEHİR TURU (AKVARYUM, AŞK HEYKELİ, PANOROMİK ŞEHİR GEZİSİ, ASTRONOMİK SAAT, MEDEA HEYKELİ) YAPTIKTAN SONRA, SAAT 17.00 CİVARI SINIRI GEÇİP, TRABZONA GELİYORUZ. 21.50 UÇAĞI İLE ANKARA’YA HAREKET EDİYORUZ.

EKİP LİDERİ; HAVA ŞARTLARINA, KATILIMCILARIN PERFORMANSINA GÖRE PROĞRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.

GÜRCİSTAN ŞARTLARININ ZORLU OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK, POZİTİF, EKİP RUHUNA GÖRE BİRLİKTE HAREKET EDEBİLEN, YARDIMLAŞMA RUHUYLA HAREKET EDEBİLEN, ÜST DERECEDE KONFOR ARAMAYANLARIN KATILMASI, BU FALİYETİ BAŞARI İLE BİTİRECEĞİMİZ BİR SONUCA GETİRECEKTİR.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

ANKARA-TRABZON-ANKARA UÇAK BİLETİ, OTEL VEYA GUEST HOUSE 2-3 KİŞİLİK ŞEKLİNDE KONAKLAMA, GİDİŞ-DÖNÜŞ VE TÜM ARAÇLI TRANSFERLER, 8 KAHVALTI, 5 AKŞAM YEMEĞİ SEYAHAT SİGORTASI DAHİL 475 EURO DUR.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

ÖĞLEN KUMANYALARI (İHTİYACA GÖRE RAHATLIKLA TEMİN EDİLEBİLDİĞİNDEN), BATUM VE TİFLİS’TEKİ YEMEKLERİ (TERCİH ÇOK ÇEŞİTLİ OLDUĞUNDAN), MİLLİ PARK, TELEFERİK VE METRO ÜCRETLERİ, YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI, KORULDİ VE USHBA’YA GİDİŞ İÇİN ARAZİ ARACI ÜCRETİ, YURTDIŞI ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI (10 EURO CİVARI)

ORGANİZASYON SORUMLUSU:
ÖZGÜR ÖZEN
0 532 724 22 06

KATILMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIN SADECE FACEBOOK ÜZERİNDEN DEĞİL, TELEFON İLE İLETİŞİM KURMALARI VE İLK DEFA KATILACAKLAR İÇİN TC KİMLİK NUMARALARINI (SEYAHAT SİGORTASI İÇİN) BİLDİRMELERİ, GEREKMEKTEDİR.

FALİYETİMİZ, ÖZGÜR ROTA ETKİNLİĞİ OLUP, EŞ DOST TURİZM SEYAHAT ACENTASI (TURSAB BELGE NO : 3132) GÜVENCESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

GRUBUMUZ HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE INSTAGRAM: ÖZGÜROTA VE www.ozgurota.com ADRESİNDEN DE ULAŞABİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir