YUNANİSTAN & İTALYA & SLOVENYA & SIRBİSTAN & HIRVATİSTAN 03-12 Nisan 2020 (SÖMESTRE TATİLİNDE KÜLTÜR TURU)

SADECE İLK 10 KOLTUK İÇİN ÖZEL İNDİRİM

2020 ERKEN REZERVASYON OTOBÜS VE FERİBOT LA YUNANİSTAN & İTALYA & SLOVENYA & SIRBİSTAN & HIRVATİSTAN ÇOK ÖZEL PROĞRAM 8 GECE 10 GÜN 1 GECESİ FERİBOT PULMAN KOLTUK.

2020 – ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI İLK 10 KOLTUK.
550 EURO YERİNE 400 EURO GÖRÜLMEMİŞ FİYAT.(TAMAMININ PEŞİN ÖDENMESİ DURUMUNDA GEÇERLİDİR)

SELANİK, ÜSKÜP, ZAGREB, LJUBLJANA, VENEDİK, BOLOGNA, FLORANSA, PİSA, NAPOLİ, BARİ, İGOUMENİTSA, YANYA, SELANİK

1. Gün: ANKARA-İSTANBUL- İPSALA – SELANİK
Akşam saat 16:00’da Arı stüdyoları önünden hareketle Güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde İpsala’da oluyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Yunanistana’a geçiyoruz.

2. Gün: SELANİK – ÜSKÜP
Sabah saatlerinde, Türk sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Otoban yolunu takip ederek sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, keyifli bir yolculuk sonrasında Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik’ten devam edip Kuzey Makedonya Cumhuriyetinin başkenti Üsküp’e ulaşıyoruz. Üsküp’te tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, yapımı Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Konaklama Üsküp’teki otelimizde.

3. Gün: ÜSKÜP – BELGRAD – ZAGREB
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından SIRBİSTAN’ın başkenti, eski YUGOSLAVYA’nın da başkenti olan BELGRAD’a ulaşıyoruz. Sırpça’da ‘’Beyaz Şehir’’ anlamına gelen BELGRAD’a ulaşıyoruz. Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, kültür ve spor başkenti Belgrad’a yolda verilen molaların ardından ulaşıyoruz. Eski Yugoslavya ve şu anda Sırbistan’ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’ta rehberimiz eşliğinde gezimizi yapıyoruz. Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı) ziyaret edip buradan Hırvatistan başkenti Zagreb’e hareket ediyoruz. Kaptol ve Gradel şehirlerinin birleşmesinden oluşan Zagreb, gerek doğal dokusu gerekse ülke için önem taşıyan ticaret ve iş merkezleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Orta Asya ve Adriyatik kıyıları arasındaki kesişim noktasında bulunan şehir; geniş meydanları, Arnavut kaldırımları, dar sokakları, tarihi müzeleri, doğal parkları ve sarayları ile dikkat çekiyor. Ban Jelacic Meydanı, Meryem Ana Heykeli ve Zagreb Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Konaklama Zagreb’deki otelimizde.

4. Gün: ZAGREB – LJUBLJANA – VENEDİK
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Slovenya’ya hareket ediyoruz. Slovenya’nın incisi ve başkenti Yeşil şehir ödüllü başkenti Ljubljana’yı ziyaret ediyoruz. Göreceğimiz yerler arasın, Preseren Meydanı, Üçlü Köprü (Tromostovje, Triple Bridge), Ejderha Köprüsü (Zmajski Most, Dragon Bridge, Belediye Binası , Ljubljana Üniversitesi, göreceğimiz yerler arasındadır. Yolda alacağımız molalarla İtalya’ya sınırına ulaşıyoruz. İtalya’nın Romantik şehri Venedik keşif rotamızda; Sırası ile, birçok önemli olaya tanıklık eden Piazzadi San MarcoSan Marco Meydanı, Palazzo Ducale Dükler Sarayı ve Basilicadi San Marco San Marco Bazilikası, Campan ile Maggiore Çan Kulesi ve Torredell’orologio Saat Kulesi, Pontedei Sospiri Ahlar köprüsü ve Rialto Köprüsüde göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası Venedik’te vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz çeşitli deniz ürünlerinin tadına bakabilir ve dar kanallarda keyifli gondol turunu gerçekleştirebilir. Gondol turu sonrası ise öncesinde belirlemiş olduğumuz teknemiz ile Venedik sokaklarındaki dükkanları süsleyen Murano camlarının doğuş noktası olan Murano-Burano adasına doğru hareket ediyoruz. EKSTRA 45 EURO Sırası ile Murano ve Burano adası turlarımızı da gerçekleştirerek Venedik merkeze geri dönüyor ve otobüsümüz ile buluşarak konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize hareket ediyoruz.

5. Gün: VENEDİK-BOLOGNA-FLORANSA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Bologna’ya hareket ediyoruz. Bologna şehir turumuzda, Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), meydanın hemen arkasında bulunan Nettuno Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (Eski pazar), Bologna’nın simgesi Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Bologna gezimizi tamamladıkdan sonra Floransa’ya hareket ediyoruz. Birbirini dik kesen dar sokakların geniş meydanlarla buluştuğu Rönesans Dönemi taş eserlerin ansızın karşımıza çıktığı muhteşem Şehir Firenze Floransa adeta bir açık hava müzesi; Profesyonel tur rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz kapsamlı kültür turumuzda DuomoKatedral, Vaftizahneve cennetin kapısı, Santa Croce Kilisesi, Piazza Della Signoria, Palazzo Vecchio, Uffizzi Galerisi, Arno Nehri üzerindeki Ponte Vecchio göreceğimiz yerler arasında. Floransa’da gerçekleştireceğimiz serbest zaman için önerimiz İtalya mutfağının eşsiz tatlarından birisi olan Fiorentina tarzında pişirilen etin tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Geceleme Floransa’daki otelimizde.

6. Gün: FLORANSA – PİSA – ROMA
Sabah kahvaltısından sonra Pisa şehrine hareket ediyoruz. EKSTRA 45 EURO Piazzadei Miracoli Mucizeler Meydanında yer alan yaklaşık 15.000 tonluk anıtsal – dinsel bir mimari örneği olan Pisa kulesi,Vaftizhane ve Pisa Katedralini rehberimiz eşliğinde gezerek burada bir fotoğraf molası veriyoruz. (Piazza dei Miracoli) mucizeler meydanında gerçekleştireceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz hediyelik alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Roma’ya hareket ediyoruz. Geceleme Roma’daki otelimizde.

7. Gün: ROMA – VATİKAN – ROMA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Roma şehri turumuza başlıyoruz. İmparatorluk döneminde “CaputMundi” (Dünya’nın Başkenti) olarak anılan Şehir unutulmaz olmasının yanı sıra birçok önemli kültürel eseri de tarihi merkez içerisinde ziyaretçilerine sunan bir açık hava müzesi niteliğindedir. Roma Şehir merkezinde göreceğimiz yerler şöyledir; Costantino Zafer Takı, Colosseo, İmparatorlar Caddesi, Roma ve Traino Forumları, Vittoriano Anıtı, Venezia Meydanı, Corso Caddesi, Aşk çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, AlbertoSordiGaleriyası, Colonna ve Monte Cilerio Meydanı, Panteon Tapınağı, Rotonda Meydanı, Navono Meydanı, Cassazione Palası, Sant’Angelo Kalesi. Şehir turumuz sonrasında Roma il sınırları içerisinde yer alan Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi, dünyanın en küçük ülkesi Vatikan’ı ziyaret ediyoruz. San Pietro Meydanı ve Rönesans dönemi sanatçılarının eserleri ile dekore edilmiş kutsal San Pietro Basilikası göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otelimize dönüyor ve dileyen misafirlerimiz ile ışıklar içinde bir Roma gecesi eğlencesi için otelden ayrılıyoruz(Ekstra) .20 euro Geceleme Roma’daki otelimizde.

8. Gün: ROMA – NAPOLİ – POMPEİ – BARİ
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Roma’dan Bari’ye hareket ediyoruz. ZORUNLU EKSTRA 60 EURO Napoli’de şehir turumuzda, Galleria Umberto Primo(Birinci Umberto Galeriyası), CastelNuovo (Yeni Kale), Piazzadi Plepscito (Plepscito Meydanı), San Carlo Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasında. Napoli İtalya’nın kural tanımayan çocuğu olarak tanımlanıyor olsa da İtalya’nın karakteristik özelliklerini sergileyen en önemli ve romantik şehirlerinden birisi. İtalyan rivierasının en leziz organik ürünleriyle hazırlanan “Pasta al pomodoro”(Domatesli Makarna Parmigiano peyniri ile) ve Odun ateşinde, taş fırında özenle pişirilen Napoli Pizza’nın tadına bakmanız. Pompei Antik Kentinehareket ediyoruz. M.S.79’da Vezüv Yanardağ’ının patlaması sonucu yeryüzünden silinen ancak 1820’li yıllarda İtalyan arkeolog, Giuseppe Fiorelli’nin sistemli kazılarıyla gün yüzüne çıkartılmış Pompei Antik Kentinde Kültür turumuzu geçekleştirmek üzere, Napoli yakınlarındaki Pompei Antik Kentine ulaşıyoruz. Profesyonel Tur Rehberi eşliğinde gerçekleştireceğimiz kapsamlı kültür turu sonrasında Bari’ye haraket ediyoruz. Güney İtalya’nın en gelişmiş şehri olan Bari’ye ulaşıyoruz. İtalo-Greco ve Norman kültürünün izlerini taşıyan gezginlerin son dönemlerde keşif listesinin başına yazdıkları önemli bir liman şehri, Limandan ayrılıyor ve Yunanistan İgoumenitsa limanına gemi ile hareket ediyoruz. Geceleme gemide.

9. Gün: BARİ – İGOUMENİTSA – YANYA – SELANİK
Gemiden sonra Yanya’ya hareket ediyoruz. Yanya, Yunanistan coğrafyası içinde bulunan ve en uzun Osmanlı hükümdarlığında kalan, Yunanistan’ın en büyük şehri olan Yanya tarihi merkez turumuzda; Bizans Kalesi, Saat Kulesi, Aslan Paşa Camii, Fethiye Camii, Ali Paşa Sarayı’nı görüyoruz. Selanik’e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk Konsolosluğu’nun da bahçesinde bulunduğu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Evini ziyaret ettikten sonra konaklama otelimizde.

10. Gün: SELANİK – İPSALA – İZMİR Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, KAVALA’ya geçiyoruz. Kavala’da, Kanuninin yaptırmış olduğu Su Kemerleri, Liman, İbrahim Paşa Camii, (St. Nichololas Kilisesi) İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezilerimizi gerçekleştirerek, meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Daha sonra, İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan üzerinden gece geç saatlerde ANKARA ya ulaşıyoruz. Bir başka turda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

*********************************************************************************

TURUMUZA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüks otobüsle ulaşım otobüsümüzde ikramlar
* 7 Gece 3 ve 4* Otelde konaklama, 1 Gece Gemi de Pulman Koltuk
* Yunanistan – İtalya gemi geçiş bileti
* Otellerde alınan 7 Sabah kahvaltıları
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Programda Belirtilen Turlar ve Geziler
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* Check Point Vergileri
* 3 Akşam yemeği

TURUMUZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
* Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
* Program dışındaki Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
* Gemide alınan Sabah kahvaltısı
* Gondol Turu – Vapuretto Ücreti
* Şehir vergileri 20 euro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir