10 EKİM 2019 ORTA AVRUPA TURU (kültür turu)

HİÇ BİR YERDE OLMAYAN MUHTEŞEM FİYATLA, 10 EKİM ANKARA ÇIKIŞLI, OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU SADECE 300 EURO.

8 GECE OTEL KONAKLAMALI, ARAÇ YOLCULUĞU DAHİL 10 GÜNLÜK MUHTEŞEM BİR YOLCULUK.

2017-2018 MODEL LÜKS OTOBÜSLE, SON 15 GÜNE KADAR KOŞULSUZ İPTAL VE İADE.

Tur Programı:

1.Gün Ankara,İstanbul, Sofya
Orta avrupa turlarında tecrübeli firmamızin inanılmaz cazip fiyatıyla Arzu ettiğiniz tarihte kalkış noktası ile gezimiz başlıyor. Diğer kalkış noktalarından da katılım sağlandıktan sonra İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Burada kısa bir mola verdikten sonra gümrük kapısına doğru ilerliyoruz. (İstanbul – Sofya arası 550 km.)

2.Gün Sofya,Belgrad Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızın ardından gümrük ve pasaport işlemlerimizi yapıyoruz. Sofya’ya varışımızı takiben şehir turumuzu yapıyoruz.Yapacağımız panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii görülecek yerler arasındadır. Ardından Belgrad’a olan yolculuğumuza devam ediyoruz ve varışımızı takiben yapılacak şehir turunda.Şehir turumuzun ardından Belgrad’a olan yolculuğumuza devam ediyoruz.( Belgrad şehir turumuzda Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, kültür ve spor başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan’ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’da panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol(İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta,meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Geceleme otelimizde.

3.Gün Belgrad, Budapeşte
Kahvaltının ardından otobüsümüzle Budapeşte’ye olan yolculuğumuza başlıyoruz. (Belgrad – Budapeşte yaklaşık 378 km) Varışımızı takiben yapacağımız panoramik şehir turunda Kahramanlar Meydanı, Opera , Parlamento Binası, Mathias Kilisesi,Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceğimiz yerler arasında. Geceyi otelde geçiriyoruz.

4.Gün Budapeşte
Kahvaltının ardından misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Osmanlı ve Macar tarihine konu olmuş ünlü; Estergom, Visegrad ve Szentendre Gezisi tercihler arasında. Günün devamında ekstra olarak sunulan Tuna Nehri Tekne Gezisi alternatifler arasında. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi | Yetişkin: 65 Euro / Çocuk(2-12 Yaş) : 35 Euro
Bu turumuzun ilk durağı Ezstergom’a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi Ezstergon Bazilikası’nı görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad’da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda alıyoruz. Alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristana özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz.
Ekstra gezi: Tuna Nehri Tekne Gezisi | 20 Euro
Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri’nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız.

5.Gün Budapeşte, Prag
Kahvaltının ardından otobüsümüzle Budapeşte’den Prag’a doğru yola çıkıyoruz.(Budapeşte- Prag yaklaşık 550 km )Yolculuğumuz esnasında yol üzerinde isteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Slovakya’nın başkenti; Bratislava turumuza katılabilirler. Prag’a varışımızın ardından Prag’ da yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda Eski Belediye Binası, IV. Charles köprüsü, Astronomik Saat, Rudolfinium, Paris Caddesi, Clementinium Manastırı görülecek yerler arasında. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Bratislava Gezisi | 20€
Son derece şirin bir başkent olan Bratislava’da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Not: Avrupa Birliği kuralları gereği uzun yolculuklarda uzun mola verilmesi gerekmektedir. OMV benzin istasyonunda mola verilmek durumundadır. Bu turumuz bu mola sırasında gerçekleştirilecek olup, katılmak istemeyen misafirler buradaki dinlenme tesislerinde vakit geçirebilirler.

6.Gün Prag
Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz günlerini kralların şehri olarak ünlenen; ekstra olarak düzenlenen Karlovy Vary Gezisi ile geçirebilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Karlovy Vary Gezisi | 65 Euro Yetişkin – 35 Euro Çocuk (7-12 yaş)
Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi tur liderinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan bu geziyi öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.

7.Gün Prag, Viyana
Kahvaltının ardından otobüsümüz ile Viyana’ya olan yolculuğumuza başlıyoruz. (Prag-Viyana yaklaşık 300 km) Viyana’ dan Prag’a geçerken, isteyen misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Cesky Krumlov gezimize katılabilirler.Viyana’ya varışımızın ardından Viyana’ya varışımız’ da yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi görülecek yerler arasında. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Chesky Krumlov Gezisi | Yetişkin: 20 Euro /
Çek Cumhuriyeti’ nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky’nin UNESCO tarafından korunmaya alınmış bölümleri görülmeye değer. 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek.

8.Gün Viyana
Kahvaltının ardından misafirlerimiz günlerini ekstra olarak düzenlenen Wienerwald,Seegrote,Belvedere Sarayı, Schönburn Sarayı Gezisine ‘ne katılabilirler.
Ekstra gezi: Wienerwald, Seegrote,Belvedere Sarayı Bahçesi ve Schönbrunn Sarayı Bahçesi Gezisi | 65 Euro
Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi’nde ilk durağımız Seegrote. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durağımız Savoy prensi Eugene’nin yazlık sarayı olan Belvedere Sarayı Bahçesi gezisi olacak.Gezi esnasında göreceğimiz yerler arasında Schönbrunn Sarayı Bahçesi yer alıyor. Gezilerimizin ardından Viyana şehir merkezine dönülüyor. Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

9.Gün Viyana, Niş
Kahvaltının ardından Viyana’dan Niş’e doğru otobüsümüzle yola çıkıyoruz. (Viyana-Niş yaklaşık 850 km) Varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda Niş panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Yeraltı Çarşısı, Nisava Nehri, Kral Milan Meydanı, Niş Kalesi başlıca görülecek yerler arasındadır. Geceleme Otelimizde.

10.Gün Niş, İstanbul
Kahvaltının ardından Niş’den İstanbul’a doğru otobüsümüzle dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.(Niş-İstanbul yaklaşık 710 km)

11.Gün İstanbul, Ankara
Saat 02:00 dolaylarında İstanbul’a varıyor ardından Ankara’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Sabah 09:00-09:30 civarlarında da Ankara’ya varmayı planlıyoruz. (Varış saatimiz sınır kapıları yoğunluğuna göre değişebilir.)

EKSTRA TURLAR TOPLAM 255 EURO TAMAMI ACENTAMIZDAN TUR ÖNCESİ ALINIRSA 200 EURO

DAHİL OLANLAR:
Ankara-İstanbul-Sofya gidiş, Niş-İstanbul-Ankara dönüş ulaşım
3 Yıldızlı otellerde Belgrad’da 1 gece,Budapeşte’de 2 gece, Prag’da 2 gece, Viyana’da 2 gece, ,Niş’de 1 gece toplam 8 gece oda kahvaltı konaklama geceleme sayısı kadar kahvaltı Panoramik Sofya, Belgrad, Budapeşte, Prag ,Viyana, Niş şehir turları ve şehirlerarası transferler Türkçe tur liderlik hizmeti
Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Yeşil Pasaporta Vize Yok Vize Ücreti(120€)
15 TL yurt dışı çıkış harcı
İçecekler,
Öğle ve akşam yemekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir