20-28 TEMMUZ 2019 KARADENİZ YAYLALARINDA DOKUZ GÜN TREKKİNG ARTVİN-RİZE-TRABZON

HER SENE TEKRARYAPTIĞIMIZ, ALIŞKANLIK YAPAN, MÜTHİŞ BİR MACERAYA ÇIKMAYA NEDERSİNİZ. KARADENİZİN EN GÜZEL YAYLALARINDA YÜRÜMEYE, DELİ AKAN DERELERİNDEN GEÇMEYE, KAÇKAR-KARÇAL DAĞLARI ETEKLERİNDEKİ GÖLLERİ GÖRMEYE, ŞELALELERİNİ GEZMEYE, TAŞ KÖPRÜLERİNİ GÖRMEYİ, YÖRESEL LEZZETLERİNİ TATMAYA HAZIRMISINIZ.

9 TAM GÜN SÜRECEK BU FALİYETİMİZİN HER ANI MÜTHİŞ.

HIZLI HAREKET ETMEK, ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRMAK, MÜMKÜN OLDUĞUNCA ÇOK YER GÖREBİLMEK İÇİN BU PROĞRAMDA SADECE 16 KİŞİ OLACAĞIZ. BÖLGEDE ÇOK DEĞİŞKEN OLAN HAVA ŞARTLARINDAN DOLAYI VE YETERLİ LOJİSTİK DESTEĞİ ALABİLME AMAÇLI KONAKLAMAYI PANSİYON, OTEL, KÖY EVİ PLANLADIK.

FAALİYETİMİZ, TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONUNUN YETKİLENDİRDİĞİ YÜRÜYÜŞ LİDERLERİ EŞLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLUP, YÜRÜYÜŞ ESNASINDA İLK YARDIM ÇANTASI, YARALI SEDYESİ, BOYUNLUK, İNİŞ İPİ, GPS, TELSİZ GİBİ MALZEMELER YÜRÜYÜŞ LİDERİ TARAFINDAN TAŞINMAKTADIR.

PROĞRAM TARİHLERİ : 20 TEMMUZ 2019 SABAH SAAT 9.00 DA KARS’TA BULUŞMAYLA BAŞLIYOR. 28 TEMMUZ 2019 SAAT 19.30 DA TRABZON’DA BİTİYOR.

KARS’A GİDİŞ VE TRABZON’DAN DÖNÜŞ İÇİN ULAŞIMI HERKES KENDİ PLANLAYACAK OLUP, İSTEYEN UÇAK, OTOBÜS VEYA TREN TERCİH EDEBİLİR.

(REHBERİNİZ BİR GÜN ÖNCE GİDİP, KARS VE ANİ HAREBELERİNE GİDECEKTİR. MASRAF PAYLAŞMLI OLARAK, İSTEYENLER PLANLAMASINI ONA GÖRE YAPABİLİR.)

UÇAK BİLETİ TAVSİYELERİ: 19 TEMMUZ 2019 (ANK-KARS)(ANADOLUJET SAAT:11.40) 201.99TL.(BİR GÜN ÖNCE GİDİP KARS’TA GEZECEKLER İÇİN)
20 TEMMUZ 2019 (ANK-KARS)(ANADOLUJET SAAT:07.45) 261.99TL.
28 TEMMUZ 2019 (TRB-ANK)(ANADOLUJET SAAT:21.45) 283.99TL.

ETKİNLİK PROĞRAMI: 20 TEMMUZ: SABAH KARS’TA BULUŞMA VE ARAÇ İLE ARTVİN ŞAVŞATA GEÇİŞ VE PANSİYONA YERLEŞME, ÖĞLEDEN SONRA KARAGÖL VE ÇİL GÖLÜ YÜRÜYÜŞLERİ. AKŞAM PANSİYON KONAKLAMA.

21 TEMMUZ: KAHVALTI SONRASI BALIKLI GÖL VE ŞİRATA GÖLLERİ KEŞİF YÜRÜYÜŞÜ. AKŞAM PANSİYON KONAKLAMA.

22 TEMMUZ: KAHVALTI SONRASI, ARAÇ İLE SABAHTAN,KAÇKAR DAĞI ETEKLERİNDEKİ BEYAZSU YAYLASINA GEÇİYOR, FINDIK, BALCI VE ADAGÜL YAYLALARI BÖLGESİNDE YÜRÜYORUZ. AKŞAM KONAKLAMA BEYAZSU YAYLASI PANSİYONDA.

23 TEMMUZ: KAHVALTI SONRASI KAÇKAR DAĞLARINA DOĞRU YÜRÜYÜŞ YAPARAK, YILDIZ GÖLÜ DOĞRULTUSUNDA  MÜMKÜN OLDUĞUNCA YÜKSELİYORUZ. AKŞAM KONAKLAMA BEYAZSU YAYLASI PANSİYONDA.

24 TEMMUZ: KAHVALTI SONRASI, PANSİYONDAN BAŞLAYACAK YÜRÜYÜŞÜMÜZ, FINDIK GORGİT VE KAYALAR YAYLALARINDAN EFELER KÖYÜNE KADAR DEVAM EDECEK. BURADAN ARACIMIZLA, RİZE, ÇAMLIHEMŞİN, FIRTINA VADİSİ ÜZERİNDEKİ, DÖRT GÜN KALACAĞIMIZ PANSİYONUMUZA YERLEŞİYORUZ.

25 TEMMUZ: KAHVALTI SONRASI ARAÇLA BADARA, GİTO, AMBARLI YAYLALARI VE GÖLLER BÖLGESİNE GİDİP, BÖLGEDE YÜRÜYORUZ. AKŞAM KONAKLAMA PANSİYON.

26 TEMMUZ: KAHVALTI SONRASI ARAÇLA AVUSOR, BÖLGESİNE GİDİP, BÖLGEDE YÜRÜYOR VE GÜNEŞİN BATIŞINI HUSER YAYLASINDAN SEYREDİYORUZ. AKŞAM KONAKLAMA PANSİYON.

27 TEMMUZ:  KAHVALTI SONRASI ARAÇLA, VERÇENİK YAYLASI BÖLGESİNE GİDİP, LEĞEN DERESİ BOYUNCA, VERÇENİK DAĞI ETEKLERİNDE AT VE KAPILI GÖLLERİ YAKINLARINDA YÜRÜYORUZ. AKŞAM KONAKLAMA PANSİYON.

28 TEMMUZ: KAHVALTI SONRASI ARAÇLA TRABZON UZUNGÖL ÜZERİNDEN DEMİRKAPI YAYLASINA GEÇECEK AYGIR VE BALIK GÖLLERİ YAKINLARINDA YÜRÜYECEĞİZ. YÜRÜYÜŞÜMÜZ SONUNDA SAAT 20.00 DA TRABZON HAVAALANI VE OTOBÜS TERMİNALİNDE VEDALAŞIP, AYRILIYORUZ.  

YOLCULUĞUMUZ BOYUNCA ÖĞLEN KUMANYALARI İÇİN ALIŞ VERİŞ YAPABİLECEĞİMİZ YERLER MEVCUTTUR, BAZI BÖLGELERDE, AKŞAM YÖRESEL YEMEKLERİNİN ALTERNATİF VE SEÇENEKLERİNİN ÇOK OLDUĞUNDAN ÜCRETE DAHİL EDİLMEMİŞTİR.

EKİP LİDERİ, HAVA ŞARTLARINA KATILIMCILARIN PERFORMANSINA GÖRE PROĞRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.

KARADENİZ ŞARTLARININ ZORLU OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK, POZİTİF, EKİP RUHUNA GÖRE BİRLİKTE HAREKET EDEBİLEN, YARDIMLAŞMA RUHUYLA HAREKET EDEBİLEN, ÜST DERECEDE KONFOR ARAMAYANLARIN KATILMASI, BU FALİYETİ BAŞARI İLE BİTİRECEĞİMİZ BİR SONUCA GETİRECEKTİR.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:
8 GECE OTEL, KÖY EVİ, PANSİYON ŞEKLİNDE KONAKLAMA,
KARS TAN BAŞLAYAN TRABZONDA BİTEN TÜM ARAÇLI TRANSFERLER,
ARAÇ İLE GİRİLEN MİLLİ PARK ÜCRETLERİ, SEYAHAT SİGORTASI,
SEYAHAT SİGORTASI DAHİL 1.600 TL.DİR.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
KARS’A GİDİŞ, TRABZON’DAN ANKARA’YA DÖNÜŞ VASITA ÜCRETİ, ÖĞLE KUMANYALARI.

ORGANİZASYON SORUMLUSU:
ÖZGÜR ÖZEN
0 532 724 22 06

KATILMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIN SADECE FACEBOOK ÜZERİNDEN DEĞİL, TELEFON İLE İLETİŞİM KURUP BİNECEKLERİ DURAĞI VE İLK DEFA KATILACAKLAR İÇİN TC KİMLİK NUMARALARINI (SEYAHAT SİGORTASI İÇİN) BİLDİRMELERİ, GEREKMEKTEDİR.

ÖZGÜR ROTA, EŞ-DOST TURİZM SEYAHAT ACENTESİNE AİT BİR MARKA OLUP, FAALİYETLERİMİZ TÜRSAB A/3132 GÜVENCESİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

FACEBOOK : gruplarda ‘Özgür Rota’ İNSTAGRAM: ‘ÖZGÜROTA’ WEB : www.ozgurota.com ADRES : SELANİK CAD. NO:29/8  KIZILAY/ANK.

GEREKEN MALZEMELER:
GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ, ŞAPKA, KAFA LAMBASI,TERLİK, HAVLU. ATIŞTIRMALIK ABUR CUBURLAR. FOTOĞRAF MAKİNESİ. ÖZEL İLAÇLARIMIZ.

GENEL BİLGİLER  :
*KIŞ : ARAZİ YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN AYAK BİLEĞİNİ SARACAK VE SU GEÇİRMEYEN, NEFES ALAN ÖZELLİKTE BOT GİYMELİSİNİZ! AYRICA; GÖZLÜK, TOZLUK, BATON, TERMAL KAR MASKESİ YA DA BUFF, POLAR BANDANA, ELDİVEN, YAĞMURLUK YA DA PANÇO, YEDEK TERMAL ÇORAP YA DA YÜN ÇORAP, POLAR YA DA YÜNLÜ İÇ KATMAN (PAMUKLU İÇ GİYSİ ÖNERİLMEZ! TERMAL YA DA YÜNLÜ OLMALIDIR..) ALINMASI ÖNERİLİR…*YAZ : ARAZİ YÜRÜYÜŞLERİNE UYGUN AYAK BİLEĞİNİ SARACAK VE SU GEÇİRMEYEN, NEFES ALAN ÖZELLİKTE BOT GİYMELİSİNİZ! AYRICA; GÖZLÜK, TOZLUK, BATON, BUFF, YAĞMURLUK YA DA PANÇO, YEDEK ÇORAP VE ŞORT YA DA PANTOLON (PAMUKLU İÇ GİYSİ ÖNERİLMEZ! SENTETİK GİYSİ OLMALIDIR.) ALINMASI ÖNERİLİR…ENERJİ VEREN ÇEREZ VE KURU MEYVE (ÜZÜM, İNCİR, KAYISI VB.) ALINMASI ÖNERİLİR.

ÖNEMLİ UYARILAR  : ETKİNLİKLERİMİZ DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI İÇİN DÜZENLENMEKTEDİR. DOĞA SPORLARINDA EN ÖNEMLİ NOKTA KİŞİLERİN GÜVENLİĞİDİR. BİR RAHATSIZLIK YA DA KAZA DURUMUNDA TEDAVİSİ ÇOK ZOR VE KURTARMA OPERASYONLARI ÇOK CİDDİ ÇALIŞMALARI GEREKTİRMEKTEDİR.
BU NEDENLE:
* REHBERİN ETKİNLİKTE TEK YETKİLİ KİŞİ OLDUĞU BİLİNMELİ VE ÖNCÜ REHBER GEÇİLMEMELİ, ARTÇI REHBERDEN İSE GERİ KALINMAMALIDIR…
* HAVA KOŞULLARI, ROTANIN ZORLU OLMASI VE ÇIĞ OLUŞUMU, TAŞ DÜŞMESİ, HAYVAN SALDIRISI, DENEYİM-ANTRENMAN-DİKKATSİZLİK-MALZEME-PANİK VE ÖZGÜVEN FAZLALIĞI, KONTROL YİTİMİ VB. NEDENLERLE RİSK İÇERDİĞİNİN BİLİNMESİ GEREKİR.
*DOĞA SPORLARI YAPMAK İÇİN UYGUN KOŞULLARI TAŞIMAYANLAR İLE ASTIM, SOLUNUM RAHATSIZLIKLARI, KAPALI ALAN VE YÜKSEKLİK KORKUSU GİBİ RAHATSIZLIKLARLA; YÜKSEK TANSİYON, KALP, ŞEKER, SARA GİBİ DOĞADA TEDAVİ OLMASI ÇOK ZOR OLAN RAHATSIZLIKLARI BULUNAN KATILIMCILAR ETKİNLİĞE KABUL EDİLMEYECEKLERDİR. İLAÇ KULLANANLARIN İLAÇLARINI UNUTMAMASINI, SAĞLIK PROBLEMİ OLANLARIN MUTLAKA YÜRÜYÜŞ LİDERİNE BİLGİ VERMESİ GEREKTİĞİNİ HATIRLATIRIZ.TARAFINIZA YAPILAN UYARILAR SONUCUNDA RİSK VE TEHLİKELERİ BİLEREK ETKİNLİĞE KATILDIĞINIZI KABUL ETMELİSİNİZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir