16-21 KASIM 2019 GAP (OTEL KONAKLAMALI KÜLTÜR TURU)

SÖMESTR TATİLİNDE GAP TURU.

BÖLGEDEKİ TARİHİ, KÜLTÜREL TÜM GÜZELLİKLERİ GÖREBİLECEĞİNİZ, YÖRESEL LEZZETLERİ TADABİLECEĞİNİZ, KIŞLIK ALIŞVERİŞLERİNİZİDE YAPABİLECEĞİNİZ BİR PROĞRAM HAZIRLADIK.

TARİH OLARAK GEÇ OLDUĞUNU DÜŞÜNENLER, SERİN-SERİN BÖLGEYİ TANIMAKTAN KEYF ALACAKLARINI UNUTMAMALILAR.

GAZİANTEP-MARAŞ-ADIYAMAN-ŞANLIURFA-MARDİN-MİDAYAT-HASANKEYF-DİYARBAKIR.

5 GECE 6 GÜN 4 GECE OTEL KONAKLAMASI MEDENİYETLERİN KÜLTÜRLERİN BULUŞMA NOKTASINA YOLCULUK,

1 GECE GAZİANTEP, 1 GECE ADIYAMAN 1 GECE MARDİN VEYA MİDYAT, 1 GECE ŞANLIURFA KONAKLAMA
 

1.GÜN: Kumrular çankaya kaymakamlığı önünden hareketle Adana yolu güzergahından Turumuz başlıyor.

2.GÜN: GAZİANTEP:Yolda verilecek molaların ardından sabah saatlerinde sandviç çay kahve ikramımızdan sonra ilk olarak Muhteşem mozaikleriyle ünlü Dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Gaziantep Arkeoloji müzesine hareket ediyor ve Zeugma antik kentinden çıkarılan eserleri görüp bilgi alıyoruz. Bu gezimizin ardından Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesi’ni geziyoruz. Bu gezilerimiz sonrasında Elmacı Pazarı, Kürkçü Hanı ve Tütün Hanı’nı geziyor ve sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Tahmis Kahvesi’ nde menengiç kahvelerimizi yudumladıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 5 yıldızlı kule otelimizde.

3.GÜN ;Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında erken çıkış yaparak malatya ya hareket ediyoruz şire pazarı bakıcılar çarşısı gezimizin ardından nemruta hareket ediyoruz.pütürge yol ayrımına gidip minibüsle nemrut heykellerine kadar aracınızla çıkıyoruz.yürüme mesafesi adıyaman dan 600 metre tırmanış yerine 50 metre yürümeyle nemrut dayız.rehberimizin anlatımları sonrasında malatya da bulunan 4 yıldızlı otelimize transfer akşam yemeği konaklama otelimizde.

4.GÜN Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Diyarbakır a hareket ediyoruz Türkülere ağıtlara konu alan karakaya barajı üstünde ünlü kömürhan köprüsü fotoğraf molası sonrasında Diyarbakır da dağ kapı ulu cami cahit sıtkı tarancı hasanpaşa hanı 4 ayaklı minare gezimiz sonrasında Batmana a hareket malabadi köprüsü gezisi sonrası konaklama 4 yıldızlı Batman otelimizde

5.GÜN Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında en geç 07 30 da hasankeyfe hareket ediyoruz.Hasankeyf gezimizde Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesini,Uzaktan görüyoruz. çünkü tamamen inşaat harfiyatlar kapatmış durumda (Hasankeyf’te yaşayan vatandaşlarımızın, başka bölgelere nakil işlemi devam ettiğinden, bazı gezi noktaları aşamalı olarak ziyarete kapatılmaktadır. Misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.) Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek başlıyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alınabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra aracımızla buluşarak Mardin’i gezmeye başlıyoruz Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı olacak. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz mardin dar sokakları ve alışveriş ardından urfa ya hareket ediyoruz.yol üzerinde göbekli tepe gezimizi yapıp sıra gecesi programı sonrasında konaklama Urfa otelimizde.

6.GÜN Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında erken çıkış yapıp Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası veriyoruz.ve Gaziantepe hareket ediyoruz.halfeti ilk durağımız tekne turu sonrasında turumuzu sonlandırıp Ankara ya hareket ediyoruz.

DAHİL OLAN HİZMETLER

İLK GÜN MISTIK ADANA TESİSLERİNDE KAHVALTI TABAĞI
4 GECE 4 VE 5 YILDIZLI OTELDE KONAKLAMA
4 SABAH KAHVALTISI
3 AKŞAM YEMEĞİ
OTOBÜS İLE TÜM ULAŞIM,
PROFESYONEL REHBERLİK PROFESYONEL REHBERLİK
ARAÇ İÇİ İKRAMLAR.
HALFETİ TEKNE TURU DAHİL 975 TL. OLUP ÖDEMENİZİ KREDİ KARTI İLE YAPABİLİRSİNİZ.

DAHİL OLMAYANLAR

SIRA GECESİ
NEMRUT MİNİBÜS ÜCRETİ
MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
KİŞİSEL HARCAMALAR
PROĞRAMDA OLMAYAN TÜM YEMEKLER.

KAYIT VE BİLGİ  :
ÖZGÜR ÖZEN  0 532 724 22 06

ÖZGÜR ROTA, EŞ-DOST TURİZM SEYAHAT ACENTESİNE AİT BİR MARKA OLUP, FAALİYETLERİMİZ TÜRSAB A/3132 GÜVENCESİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

İNSTAGRAM: özgürota

www.ozgurota.com

ADRES : SELANİK CAD. NO:29/8  KIZILAY/ANK.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir