ST PAUL YOLU (TREKKING) (25-29 EKİM 019 ) PANSİYON KONAKLAMALI

29 Ekim resmi tatilini değerlendirerek, Yerel rehber eşliğinde ST Paul Yolu etaplarını yürüyelim mi?

Her dakikasından keyif alacağınız, seyretmeye, yürümeye, fotoğraf çekmeye, doyamayacağınız rotalarla dolu bir serüven.

Adada antik kentinden Tota Dağına, Kesme den Kasımlara kadar dört günlük, ST.Paul Yolunun en güzel etaplarından.

Pansiyonumuz Kasımlar köyünde olup, köyde alışveriş yapabileceğiniz küçük market vardır. Odalar, 2-3 kişilikdir.

Programdaki tüm yürüyüşlerin zorluk derecesi orta seviyededir.

ETKİNLİK PROĞRAMI  :

1.GÜN : 25 Ekim 2019 Cuma : Aşağıdaki duraklardan saat 23.30 itibarıyla hareketle tüm katılımcılarımızı alarak yola çıkıyoruz.

2.GÜN : 26 Ekim 2019 Cumartesi : Sabah kahvaltımızı yol üzeri bir tesiste yapıyoruz. Sonrasında ‘Adada Antik Kenti’ rotasını yürüyoruz. Şanslıysak bölgedeki Yılkı Atlarını da görme şansımız olur. Yürüyüş sonu konaklama pansiyonda.

3.GÜN : 27 Ekim 2019 Pazar : Sabah alacağımız köy kahvaltısı sonrasında, aracımızla rotamızın başladığı noktaya gidecek ve ‘Tota Dağı-Kasımlar’ rotasında muhteşem manzara ve görsellik içinde yürüyeceğiz. Yürüyüş sonu konaklama pansiyonda.

4.GÜN : 28 Ekim 2019 Pazartesi : Sabah alacağımız köy kahvaltısı sonrasında, aracımızla rotamızın başladığı noktaya gidecek ve ‘Kesme-Kasımlar’ rotasında Orman içinde yürüyeceğiz. Sonrasında konaklama pansiyonda.

5.GÜN : 29 Ekim 2019 Salı : Sabah alacağımız köy kahvaltısı sonrasında, Kovada Gölü ve Eğirdir de Mavi Adaya uğrayıp, saat 17.00 Ankara’ya hareket.

Yürüyüş faaliyetlerimiz, Türkiye Dağcılık Federasyonunun yetkilendirdiği Yürüyüş Liderleri eşliğinde gerçekleştirilecek olup, yürüyüş esnasında ilk yardım çantası, yaralı sedyesi, boyunluk, iniş ipi, gps, telsiz gibi malzemeler Yürüyüş Lideri tarafından taşınmaktadır.

 Etkinlik Başlangıcı     : 25 Ekim 2019  Cuma gece saat 23.30
 Etkinlik Bitiş               : 29 Ekim 2019  Salı gece saat 23.00

DURAK:

23.30 Kumrular-İzmir Caddesi Kesişimi 
23.35 Milli Kütüphane 
23.40 Armada AVM
23.45 Cepa AVM
23.50 Ümitköy Köprü Altı 
23.55 Gordion AVM   
24.00 Anse AVM (Bağlıca Kavşağı) 

Dönüşte, belirlenen durakların karşı yönünde duracaktır. Araç büyüklüğümüz, katılımcı sayısına göre tespit edilmekte olup; bu etkinlik için, yol imkanlarına göre 19 kişilik araç tercih edilecektir.

Yürüyüşe yeni başlamak isteyenlerin özellikle telefon edip, ayrıntılı bilgi alması, kendisinin bu yürüyüşe uygun olup olmadığını öğrenmesi, hangi malzemelere ihtiyacı olabileceği konularında bilgi alması uygun olacaktır.

ÜCRET VE DAHİL HİZMETLER  :

3 gece Pansiyon konaklama, 3 kahvaltı, 3 Akşam yemeği gidiş-dönüş, tüm Araçlı transferler, rehberlik, araç içi sıcak ikramları, Seyahat Sigortası dahil,

Nakit Ödeme, 630 TL. dir.


KAYIT VE BİLGİ  :
Mehmet Çetinkaya  0 536 715 07 04

Katılmak isteyen arkadaşların sadece facebook üzerinden değil, mutlaka telefon ile iletişim kurmaları ve yasa gereği tc kimlik numaralarını bildirmeleri gerekmektedir)

Özgür Rota, Eş-Dost Turizm Seyahat Acentesine ait bir marka olup, faaliyetlerimiz Türsab A/3132 güvencesi ile gerçekleştirilmektedir.

instagram: özgürota ve www.ozgurota.com

GENEL BİLGİLER  :
*Kış : Arazi yürüyüşlerine uygun ayak bileğini saracak ve su geçirmeyen, nefes alan özellikte bot giymelisiniz! Ayrıca; gözlük, tozluk, baton, termal kar maskesi ya da buff, polar bandana, eldiven, yağmurluk ya da panço, yedek termal çorap ya da yün çorap, polar ya da yünlü iç katman (Pamuklu iç giysi önerilmez! Termal ya da yünlü olmalıdır..) alınması önerilir…

*Yaz : Arazi yürüyüşlerine uygun ayak bileğini saracak ve su geçirmeyen, nefes alan özellikte bot giymelisiniz! Ayrıca; gözlük, tozluk, baton, buff, yağmurluk ya da panço, yedek çorap ve şort ya da pantolon (Pamuklu iç giysi önerilmez! Sentetik giysi olmalıdır.) alınması önerilir…Enerji veren çerez ve kuru meyve (üzüm, incir, kayısı vb.) alınması önerilir.

ÖNEMLİ UYARILAR  :

Etkinliklerimiz dağcılık ve doğa sporları için düzenlenmektedir. Doğa Sporlarında en önemli nokta kişilerin güvenliğidir. Bir rahatsızlık ya da kaza durumunda tedavisi çok zor ve kurtarma operasyonları çok ciddi çalışmaları gerektirmektedir.
Bu nedenle:
* Rehberin etkinlikte tek yetkili kişi olduğu bilinmeli ve öncü rehber geçilmemeli, artçı rehberden ise geri kalınmamalıdır…
* Hava koşulları, rotanın zorlu olması ve çığ oluşumu, taş düşmesi, hayvan saldırısı, deneyim-antrenman-dikkatsizlik-malzeme-panik ve özgüven fazlalığı, kontrol yitimi vb. nedenlerle risk içerdiğinin bilinmesi gerekir.
*Doğa sporları yapmak için uygun koşulları taşımayanlar ile astım, solunum rahatsızlıkları, kapalı alan ve yükseklik korkusu gibi rahatsızlıklarla; yüksek tansiyon, kalp, şeker, sara gibi doğada tedavi olması çok zor olan rahatsızlıkları bulunan katılımcılar etkinliğe kabul edilmeyeceklerdir.

İlaç kullananların ilaçlarını unutmamasını, sağlık problemi olanların mutlaka yürüyüş liderine bilgi vermesi gerektiğini hatırlatırız.

Tarafınıza yapılan uyarılar sonucunda risk ve tehlikeleri bilerek etkinliğe katıldığınızı kabul etmelisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir