10-13 EKİM 019 LİKYA YOLU BEYCİK GÖYNÜK ETAPLARI (TREKKING) PANSİYON KONAKLAMALI

Likya Yolu etaplarını yürümeye devam ediyoruz. Özgür Rotamız, Antalya Beydağları Milli Parkı bölgesinde, orman ve dağların arasındaki bölgede.

Yine her kilometresinden keyif alacağınız, seyretmeye, yürümeye, fotoğraf çekmeye, yüzmeye doyamayacağınız rotalarla dolu bir serüven.

Beycik Köyünden, Göynük Kanyonuna kadar üç gün, Likya Yolunun en güzel etaplarından.

Etap sonlarında denize veya derelere girebileceğimizi de hatırlatır, mayoları unutmamanızı tavsiye ederiz.

Bölgede konaklama imkanının yok denecek kadar az olmasından kaynaklı konaklamamız bayan-erkek ayrı 5-6 kişilik odalarda yapılacaktır. Yani bu etkinlik sadece yürüyüş rotasına odaklı, lüks aramayan arkadaşların katılımına uygundur. Ama kaçıranda bin pişman olur. Her akşam ortada kamp ateşi yakılacak ve yemek ateş başında yenecektir. İhtiyaçlarınızı alabileceğiniz market vardır.  

Programdaki tüm yürüyüşlerin zorluk derecesi orta olup, yürüyüşlerde zorlanmanız veya denizi tercih etmeniz durumunda aracımız sizi Kemer’in en güzel koylarına götürecektir.

Talebin çok olmasını beklediğimiz bu etkinlik için katılımcı sınırımız 19 olup, kararınızı son dakikaya bırakmamanızı, rezervasyonunuzu erkenden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

ETKİNLİK PROĞRAMI  :

1.GÜN : 10 Ekim 2019 Perşembe : Aşağıdaki duraklardan saat 22.00 itibarıyla hareketle tüm katılımcılarımızı alarak yola çıkıyoruz.

2.GÜN : 11 Ekim 2019 Cuma : Sabah uygun bir tesiste kahvaltımızı alıyoruz. Sonrasında ‘Beycik-Çukuryayla-Yayla Kuzdere’ rotasını yürüyoruz. Yürüyüş sonu market alışverişi yapıp, akşam yemeği ve konaklama için ev pansiyona geçiyoruz.

3.GÜN : 12 Ekim 2019 Cumartesi : Sabah alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, aracımızla rotamızın başladığı noktaya gidecek ve ‘Yayla Kuzdere-Gedelme-Göynük Yaylası’ rotasında  muhteşem manzara ve görsellik içinde yürüyeceğiz. Yürüyüş sonu akşam yemeği ve konaklama için ev pansiyona geçiyoruz.

4.GÜN : 13 Ekim 2019 Pazar : Sabah alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, konaklama yerimizden başlayarak ‘Göynük Yaylası-Göynük Kanyonu’ rotasında muhteşem manzara ve görsellik içinde yürüyeceğiz. Saat 16.00 Ankara’ya hareket.Gece saat 24.00 itibariyle Ankara’da olmayı planlıyoruz.

Yürüyüş faaliyetlerimiz, Türkiye Dağcılık Federasyonunun yetkilendirdiği Yürüyüş Liderleri eşliğinde gerçekleştirilecek olup, yürüyüş esnasında ilk yardım çantası, yaralı sedyesi, boyunluk, iniş ipi, gps, telsiz gibi malzemeler Yürüyüş Lideri tarafından taşınmaktadır.

 Etkinlik Başlangıcı     : 10 Ekim 2019  Perşembe gece saat 22.00
 Etkinlik Bitiş               : 13 Ekim 2019  Pazar gece saat 24.00

DURAK:

22.00 Kumrular-İzmir Caddesi Kesişimi 
22.05 Milli Kütüphane 
22.10 Armada AVM
22.15 Cepa AVM
22.20 Ümitköy Köprü Altı 
22.25 Gordion AVM   
22.30 Anse AVM (Bağlıca Kavşağı)  22.40 Toki Turkuaz Köprü

Dönüşte, belirlenen durakların karşı yönünde duracaktır. Araç büyüklüğümüz, katılımcı sayısına göre tespit edilmekte olup; bu etkinlik için, yol imkanlarından dolayı 19 kişilik araç tercih edilecektir.

Tam zamanında durağımızda olursak, bizden sonrakileri bekletmemiş oluruz.

Yürüyüşe yeni başlamak isteyenlerin özellikle telefon edip, ayrıntılı bilgi alması, kendisinin bu yürüyüşe uygun olup olmadığını öğrenmesi, hangi malzemelere ihtiyacı olabileceği konularında bilgi alması uygun olacaktır.

ÜCRET VE DAHİL HİZMETLER  :

2 gece Otel konaklama, 2 kahvaltı, 1 Araç içi sandviç, gidiş-dönüş, tüm Araçlı transferler, rehberlik, araç içi sıcak ikramları, Seyahat Sigortası dahil,

Nakit Ödeme, Pansiyon Konaklamalı 620 TL. olup, ödemenizi fatura karşılığı nakit veya Visa ile  yapabilirsiniz.


KAYIT VE BİLGİ  :
Özgür ÖZEN  0 532 724 22 06

Katılmak isteyen arkadaşların sadece facebook üzerinden değil, mutlaka telefon ile iletişim kurmaları ve yasa gereği tc kimlik numaralarını bildirmeleri gerekmektedir)

Özgür Rota, Eş-Dost Turizm Seyahat Acentesine ait bir marka olup, faaliyetlerimiz Türsab A/3132 güvencesi ile gerçekleştirilmektedir.

instagram: özgürota ve www.ozgurota.com

Adres : Selanik Cad. No:29/8  Kızılay/Ank.

GENEL BİLGİLER  :
*Kış : Arazi yürüyüşlerine uygun ayak bileğini saracak ve su geçirmeyen, nefes alan özellikte bot giymelisiniz! Ayrıca; gözlük, tozluk, baton, termal kar maskesi ya da buff, polar bandana, eldiven, yağmurluk ya da panço, yedek termal çorap ya da yün çorap, polar ya da yünlü iç katman (Pamuklu iç giysi önerilmez! Termal ya da yünlü olmalıdır..) alınması önerilir…

*Yaz : Arazi yürüyüşlerine uygun ayak bileğini saracak ve su geçirmeyen, nefes alan özellikte bot giymelisiniz! Ayrıca; gözlük, tozluk, baton, buff, yağmurluk ya da panço, yedek çorap ve şort ya da pantolon (Pamuklu iç giysi önerilmez! Sentetik giysi olmalıdır.) alınması önerilir…Enerji veren çerez ve kuru meyve (üzüm, incir, kayısı vb.) alınması önerilir.

ÖNEMLİ UYARILAR  :

Etkinliklerimiz dağcılık ve doğa sporları için düzenlenmektedir. Doğa Sporlarında en önemli nokta kişilerin güvenliğidir. Bir rahatsızlık ya da kaza durumunda tedavisi çok zor ve kurtarma operasyonları çok ciddi çalışmaları gerektirmektedir.
Bu nedenle:
* Rehberin etkinlikte tek yetkili kişi olduğu bilinmeli ve öncü rehber geçilmemeli, artçı rehberden ise geri kalınmamalıdır…
* Hava koşulları, rotanın zorlu olması ve çığ oluşumu, taş düşmesi, hayvan saldırısı, deneyim-antrenman-dikkatsizlik-malzeme-panik ve özgüven fazlalığı, kontrol yitimi vb. nedenlerle risk içerdiğinin bilinmesi gerekir.
*Doğa sporları yapmak için uygun koşulları taşımayanlar ile astım, solunum rahatsızlıkları, kapalı alan ve yükseklik korkusu gibi rahatsızlıklarla; yüksek tansiyon, kalp, şeker, sara gibi doğada tedavi olması çok zor olan rahatsızlıkları bulunan katılımcılar etkinliğe kabul edilmeyeceklerdir.

İlaç kullananların ilaçlarını unutmamasını, sağlık problemi olanların mutlaka yürüyüş liderine bilgi vermesi gerektiğini hatırlatırız. Tarafınıza yapılan uyarılar sonucunda risk ve tehlikeleri bilerek etkinliğe katıldığınızı kabul etmelisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir