5.ULUSAL TOMARZA-BEYDAĞI ZİRVE TIRMANIŞI 3080 MT. (21-22 EYLÜL 2019) KAMPLI TREKKING

DÖRT YILDIR BÜYÜK BİR KEYİFLE KATILDIĞIMIZ, ETKİNLİK TARİHİNİ İPLE ÇEKTİĞİMİZ TOMARZA BELEDİYESİNİN KATKILARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN 5. ULUSAL TOMARZA BEYDAĞI ÇIKIŞINA HERYAŞTAN KATILIMCIYI BEKLİYORUZ.

BU FALİYETE, DAĞA ÇIKMAYIP, EŞİ VE ÇOCUĞUYLA KAMP KEYFİ YAŞAMAK, YURDUN DÖRT TARAFINDAN GELEN DAĞCILARLA TANIŞMAK İSTEYENLERDE KATILABİLİR.

BU ETKİNLİK TİCARİ OLMAYIP, TOMARZA İLÇESİNİN TANITIMINA KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA HAZIRLANMIŞTIR.

BU ETKİNLİKTE AKŞAM YEMEĞİ, SABAH KAHVALTISI, DAĞA ÇIKIŞ KUMANYASI BELEDİYE TARAFINDAN ÜCRETSİZ VERİLECEKTİR.

BEYDAĞI (3080mt) TOROS DAĞLARININ İÇ UZANTISI OLUP ADANA-KAYSERİ SINIRLARINDA TUFANBEYLİ, TOMARZA ARASINDA KALAN BİRDEN FAZLA 2500 MT ÜZERİNDE YÜKSELTİDE ZİRVELERİ BULUNAN ENDEMİK TÜR HAYVAN VE BİTKİLERİN ÇOK ZENGİN OLDUĞU VE HİTİTLERDEN BERİ GELEN TARİHİ YERLERİ İLE ZENGİN BİR YAPIYA SAHİP OLAN BİR BÖLGEDİR.

BU ETKİNLİK ÇADIR KONAKLAMALI OLUP, MALZEMESİNİ HERKES KENDİ GETİRECEKTİR.

ETKİNLİK PROĞRAMI  :

21 EYLÜL 2019 C.TESİ SABAH SAAT 06.00 DA, AŞAĞIDAKİ DURAK VE SAATLERDE ARKADAŞLARIMIZI ALARAK YOLA ÇIKIYORUZ.

KAHVALTIMIZI YOL ÜSTÜNDE BİR TESİSTE YAPACAĞIZ.

ULAŞIM SAATİMİZE GÖRE, PROĞRAMA KAYSERİ MERKEZ VEYA TOMARZA’DA KATILACAĞIZ. TOMARZA’DA İHTİYAÇLARIMIZIDA ALMA, YEMEK YEME İMKANIMIZ OLACAĞI GİBİ İLÇENİN TARİHİ OSMANLI CAMİSİ VE SURP BOGAS KİLİSESİNİ DE GÖRME İMKANI DA BULACAĞIZ.

TOMARZA’NIN MEŞHUR PİDESİNİ(ÇIVIKLI) TATMANIZI TAVSİYE EDERİZ.

KAMP ALANIMIZ TOMARZA İLÇESİNE BAĞLI ÇAYİNLİ KÖYÜ ÇUKURYURT YAYLASI OLUP, KAMP ALANINDA ÇEŞME VARDIR. YAYLACILARIN KULLANDIĞI 2 ADET WC VARDIR. KAMP 1.700 RAKIMLIDIR.

CUMARTESİ AKŞAMI, KAMP ALANINDA BÜYÜK BİR ATEŞ YAKILIP, MÜZİKLİ EĞLENCE DÜZENLENMEKTEDİR.

22 EYLÜL PAZAR SABAHA KARŞI 04.00 DA ZİRVE ÇIKIŞINA BAŞLIYORUZ. SAAT 10.00 CİVARI ZİRVEDE OLMAYI PLANLIYORUZ. ZİRVE TIRMANIŞINA KATILMAYANLAR İÇİN PAZAR GÜNÜ ORMAN İÇİ YÜRÜYÜŞ YAPILACAKTIR.

15 KM LİK PARKURDA, HAVANIN AÇIK OLMASI DURUMUNDA DOĞU YÖNÜNDE TÜM HEYBETİYLE ERCİYES, PARKUR ÜZERİNDE DE SİYAH KAYALAR ŞEKLİNDE KROM MADENİ GÖRÜLEBİLİR.

PAZAR GÜNÜ ÖĞLENDEN SONRA TOMARZA’DAN HAREKETLE 20.00 GİBİ ANKARA’DA OLMAYI, ARKADAŞLARIMIZI ALDIĞIMIZ DURAKLARA BIRAKMAYI PLANLIYORUZ. 

YÜRÜYÜŞ FAALİYETLERİMİZ, TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONUNUN YETKİLENDİRDİĞİ YÜRÜYÜŞ LİDERLERİ EŞLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLUP, YÜRÜYÜŞ ESNASINDA İLK YARDIM ÇANTASI, YARALI SEDYESİ, BOYUNLUK, İNİŞ İPİ, GPS, TELSİZ GİBİ MALZEMELER YÜRÜYÜŞ LİDERİ TARAFINDAN TAŞINMAKTADIR.

 ETKİNLİK BAŞLANGICI      : 21 EYLÜL 2019  CUMARTESİ SABAH SAAT 06.30
 ETKİNLİK BİTİŞ                   : 22 EYLÜL 2019  PAZAR SABAH SAAT 20.00

DURAKLAR:

06.30  GÖKSU 06.40  BATIKENT CARREFOUR 06.45  ACİTY 06.50  CEPA-KENTPARK ARASI 07.00  ARMADA (ULUSOY ÖNÜ) 07.05  MİLLİ KÜTÜPHANE(TEK TARAFI 07.15  KIZILAY GAMA İŞ MERKEZİ ÖNÜ

            ARACIN İSTİKAMETİ DİKKATE ALINARAK UYGUN YÖNDE BEKLEMEK GEREKTİĞİNİ HATIRLATMAK İSTERİZ.

ARACIMIZ CEBECİ DİKİMEVİ ÜZERİNDEN SAMSUN YOLUNA ÇIKACAK OLDUĞUNDAN, BU GÜZERGAH ÜZERİNDEN DE BİNİLEBİLECEKTİR.

YÜRÜYÜŞE YENİ BAŞLAMAK İSTEYENLERİN ÖZELLİKLE TELEFON EDİP, AYRINTILI BİLGİ ALMASI, KENDİSİNİN BU YÜRÜYÜŞE UYGUN OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENMESİ, HANGİ MALZEMELERE İHTİYACI OLABİLECEĞİ KONULARINDA BİLGİ ALMASI UYGUN OLACAKTIR.


ÜCRET VE DAHİL HİZMETLER  :

1 GECE ÇADIR KONAKLAMA (KAMP MLZ.KATILIMCILARA AİT), 1 KAHVALTI, 1 AKŞAM YEMEĞİ, DAĞ ÇIKIŞ İÇİN KUMANYA, GİDİŞ-DÖNÜŞ, TÜM ARAÇLI TRANSFERLER, REHBERLİK, ARAÇ İÇİ SICAK İKRAMLARI, SEYAHAT SİGORTASI DAHİL, 150 TL. OLUP, ÖDEMENİZİ FATURA KARŞILIĞI NAKİT VEYA VİSA İLE YAPABİLİRSİNİZ.


KAYIT VE BİLGİ  :
ÖZGÜR ÖZEN  0 532 724 22 06

KATILMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIN SADECE FACEBOOK ÜZERİNDEN DEĞİL, MUTLAKA TELEFON İLE İLETİŞİM KURMALARI VE YASA GEREĞİ TC KİMLİK NUMARALARINI BİLDİRMELERİ GEREKMEKTEDİR)

ÖZGÜR ROTA, EŞ-DOST TURİZM SEYAHAT ACENTESİNE AİT BİR MARKA OLUP, FAALİYETLERİMİZ TÜRSAB A/3132 GÜVENCESİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

İNSTAGRAM: özgürota www.ozgurota.com

ADRES : SELANİK CAD. NO:29/8  KIZILAY/ANK.

GEREKEN MALZEMELER:
-AYAK BİLEĞİNİ KAVRAYAN AYAKKABI, YEDEK GİYSİ, ŞAPKA, GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ, YAĞMURLUK. -ÇADIR, UYKU TULUMU, MAT, KAFA LAMBASI. -ZİRVENİN 3080 METRE OLDUĞU DİKKATE ALINARAK, SOĞUĞA KARŞI UYGUN ELBİSE, ELDİVEN, BALAKLAVA VEYA BERE GETİRİLMESİ TAVSİYE EDİLİR.

GENEL BİLGİLER  :
*Kış : Arazi yürüyüşlerine uygun ayak bileğini saracak ve su geçirmeyen, nefes alan özellikte bot giymelisiniz! Ayrıca; gözlük, tozluk, baton, termal kar maskesi ya da buff, polar bandana, eldiven, yağmurluk ya da panço, yedek termal çorap ya da yün çorap, polar ya da yünlü iç katman (Pamuklu iç giysi önerilmez! Termal ya da yünlü olmalıdır..) alınması önerilir…

*Yaz : Arazi yürüyüşlerine uygun ayak bileğini saracak ve su geçirmeyen, nefes alan özellikte bot giymelisiniz! Ayrıca; gözlük, tozluk, baton, buff, yağmurluk ya da panço, yedek çorap ve şort ya da pantolon (Pamuklu iç giysi önerilmez! Sentetik giysi olmalıdır.) alınması önerilir…Enerji veren çerez ve kuru meyve (üzüm, incir, kayısı vb.) alınması önerilir.

ÖNEMLİ UYARILAR  :

Etkinliklerimiz dağcılık ve doğa sporları için düzenlenmektedir. Doğa Sporlarında en önemli nokta kişilerin güvenliğidir. Bir rahatsızlık ya da kaza durumunda tedavisi çok zor ve kurtarma operasyonları çok ciddi çalışmaları gerektirmektedir.
Bu nedenle:
* Rehberin etkinlikte tek yetkili kişi olduğu bilinmeli ve öncü rehber geçilmemeli, artçı rehberden ise geri kalınmamalıdır…
* Hava koşulları, rotanın zorlu olması ve çığ oluşumu, taş düşmesi, hayvan saldırısı, deneyim-antrenman-dikkatsizlik-malzeme-panik ve özgüven fazlalığı, kontrol yitimi vb. nedenlerle risk içerdiğinin bilinmesi gerekir.
*Doğa sporları yapmak için uygun koşulları taşımayanlar ile astım, solunum rahatsızlıkları, kapalı alan ve yükseklik korkusu gibi rahatsızlıklarla; yüksek tansiyon, kalp, şeker, sara gibi doğada tedavi olması çok zor olan rahatsızlıkları bulunan katılımcılar etkinliğe kabul edilmeyeceklerdir.

İlaç kullananların ilaçlarını unutmamasını, sağlık problemi olanların mutlaka yürüyüş liderine bilgi vermesi gerektiğini hatırlatırız.

Tarafınıza yapılan uyarılar sonucunda risk ve tehlikeleri bilerek etkinliğe katıldığınızı kabul etmelisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir