MUĞLA BAFA GÖLÜ LATMOS TREKKİNG (19-22 MART 2020 ) PANSİYON VE ÇADIR KONAKLAMALI

Bizans manastırları, keşiş mağara ve barınaklarının içinde bulunduğu, baharın erken geldiği cennet bir bölgeye en uygun zamanda gitmeye karar verdik. Latmos eteklerinde güneşin en güzel battığı, grano gnays kayaların ve Bafa gölünün muhteşem görüntülerini kaçırmayın. Kapıkırı ve Gölyayla Köylerinde Heraklia antik kenti kalıntıları arasında, doğa ile baş başa. İsteyene pansiyon, isteyen çadır konaklamalı, aşırı zorluk içermeyen bu etkinliğimize günlük yürüyüş yapan, önemli sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

Çadırda kalacaklar için wc banyo mevcut olup, kamp malzemeleri katılımcılar tarafından getirilecektir.

FOTOĞRAFLAR GEÇEN SENE AYNI TARİHTE ÇEKİLMİŞTİR.

Faaliyetimiz, Türkiye Dağcılık Federasyonunun yetkilendirdiği Yürüyüş Liderleri eşliğinde gerçekleştirilecek olup, yürüyüş esnasında ilk yardım çantası, yaralı sedyesi, boyunluk, iniş ipi, gps, telsiz gibi malzemeler Yürüyüş Lideri tarafından taşınmaktadır.

ETKİNLİK PROĞRAMI  :

1.GÜN : 19 Mart 2020 Perşembe : Aşağıdaki ilk duraktan saat 22.00 itibarıyla hareketle tüm katılımcılarımızı alarak yola çıkıyoruz.

2.GÜN : 20 Mart 2020 Cuma : Kahvaltımızı yol üzeri bir tesiste (Pınarcıkta gözleme-çay olabilir) aldıktan sonra, ilk durağımız Karahayıt Köyü. Buradan başlayacak yürüyüşümüz Yediler Manastırı üzerinden köy evlerinin en güzel görüntüleriyle Gölyaka’da sonlanacak. (Yürüyüş 10km) Manzaralı, temiz ve zengin akşam yemeği menüsü ve konaklama pansiyonda.

3.GÜN : 21 Mart 2020 C.Tesi : Sabah otelde alacağımız serpme sabah kahvaltısı sonrasında rotamız 12 km civarında Kral yolu. Labirent tarzı, grano gnays kayaların arasında, doğa ve tarihle iç içe harika bir yürüyüş süreci geçireceğiz. Manzara eliğinde gün batımını izleyebileceğiniz bir noktadan sonra döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonda. (Hava durumu ve zemin durumuna göre hazırlıklı olanlarla, sabah çok erken kalkıp, Latmos Zirve yapacağız, )

4.GÜN : 22 Mart 2020 Pazar : Sabah otelde alacağımız serpme sabah kahvaltısı sonrasında serbest zamanda bölgedeki antik alanları gezebilir, göl manzarasında fotoğraf çekebilirsiniz. Serbest zaman sonunda saat 01.00 civarı hareketle Ankara’ya dönüşe geçiyoruz. Aynı gün saat 22.00 civarı Ankara’da olmayı planlıyoruz.

Yürüyüş esnasında kısa molalar vererek, nefeslenip, kaybettiğimiz suyu ve enerjiyi atıştırmalıklarımızla telafi ederek, yürüyüşümüze devam edecek, inişli çıkışlı, patika ve muhteşem görsellikler içinde yürüyecek, öğlen vakti uygun bir yerde kumanyalarımızı yiyeceğiz.

 Etkinlik Başlangıcı     : 19 Mart 2020  Perşembe Akşam Saat 22.00
Etkinlik Bitiş               : 22 Mart 2020  Pazar Akşam Saat 22.30

22.00  Kumrular Sokak  22.10  Milli Kütüphane
22.15  Armada 22.20  Taurus Avm

            Dönüşte aracımız ters yönden dolayı Necatibey caddesine giremeyeceği için, Atatürk Bulvarı üzerinde durak belirlenmiştir. Araç büyüklüğümüz, katılımcı sayısına göre tespit edilmektedir.

Yürüyüşe yeni başlamak isteyenlerin özellikle telefon edip, ayrıntılı bilgi alması, kendisinin bu yürüyüşe uygun olup olmadığını öğrenmesi, hangi malzemelere ihtiyacı olabileceği konularında bilgi alması uygun olacaktır.

GEZİ MALİYETİMİZ :

2 gece Pansiyon veya çadır konaklama, 2 kahvaltı, 2 akşam yemeği, gidiş-dönüş, tüm Araçlı transferler, profesyonel rehberlik, araç içi sıcak ikramları, Seyahat Sigortası dahil,

Pansiyon Konaklamalı 770 TL. çadır konaklamalı 520 TL.olup, ödemenizi fatura karşılığı nakit veya Visa ile yapabilirsiniz.


OPERASYON SORUMLUSU:
Özgür ÖZEN 0 532 724 22 06

(Katılmak isteyen arkadaşların sadece facebook üzerinden değil, mutlaka telefon ile iletişim kurmaları, tc kimlik numaralarını bildirmeleri yasa gereğidir)

*Yürüyüşe yeni başlamak isteyenlerin özellikle telefon edip, ayrıntılı bilgi alması, kendisinin bu yürüyüşe uygun olup olmadığını öğrenmesi, hangi malzemelere ihtiyacı olabileceği konularında bilgi alması uygun olacaktır.

Özgür Rota Turizm Seyahat Acentası olarak, faaliyetlerimiz Türsab A/12269 güvencesi ile gerçekleştirilmektedir.

Grubumuz hakkında detaylı bilgiye facebook gruplarda: Özgür Rota ınstagram: özgürota ve www.ozgurota.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Kişi sayısına göre 8-19-31-46 kişilik, turizm seyahat yönetmeliklerine uygun, yüksek modelli lüks araçlarımızla ulaşım sağlanmaktadır. (Etkinliklerimiz kesin kalkışlıdır)

GENEL BİLGİLER  :
*Kış : Arazi yürüyüşlerine uygun ayak bileğini saracak ve su geçirmeyen, nefes alan özellikte bot giymelisiniz! Ayrıca; gözlük, tozluk, baton, termal kar maskesi ya da buff, polar bandana, eldiven, yağmurluk ya da panço, yedek termal çorap ya da yün çorap, polar ya da yünlü iç katman (Pamuklu iç giysi önerilmez! Termal ya da yünlü olmalıdır..) alınması önerilir…

*Yaz : Arazi yürüyüşlerine uygun ayak bileğini saracak ve su geçirmeyen, nefes alan özellikte bot giymelisiniz! Ayrıca; gözlük, tozluk, baton, buff, yağmurluk ya da panço, yedek çorap ve şort ya da pantolon (Pamuklu iç giysi önerilmez! Sentetik giysi olmalıdır.) alınması önerilir…Enerji veren çerez ve kuru meyve (üzüm, incir, kayısı vb.) alınması önerilir.

ÖNEMLİ UYARILAR  :

Etkinliklerimiz dağcılık ve doğa sporları için düzenlenmektedir. Doğa Sporlarında en önemli nokta kişilerin güvenliğidir. Bir rahatsızlık ya da kaza durumunda tedavisi çok zor ve kurtarma operasyonları çok ciddi çalışmaları gerektirmektedir.
Bu nedenle:
* Rehberin etkinlikte tek yetkili kişi olduğu bilinmeli ve öncü rehber geçilmemeli, artçı rehberden ise geri kalınmamalıdır…
* Hava koşulları, rotanın zorlu olması ve çığ oluşumu, taş düşmesi, hayvan saldırısı, deneyim-antrenman-dikkatsizlik-malzeme-panik ve özgüven fazlalığı, kontrol yitimi vb. nedenlerle risk içerdiğinin bilinmesi gerekir.
*Doğa sporları yapmak için uygun koşulları taşımayanlar ile astım, solunum rahatsızlıkları, kapalı alan ve yükseklik korkusu gibi rahatsızlıklarla; yüksek tansiyon, kalp, şeker, sara gibi doğada tedavi olması çok zor olan rahatsızlıkları bulunan katılımcılar etkinliğe kabul edilmeyeceklerdir.

İlaç kullananların ilaçlarını unutmamasını, sağlık problemi olanların mutlaka yürüyüş liderine bilgi vermesi gerektiğini hatırlatırız.

Tarafınıza yapılan uyarılar sonucunda risk ve tehlikeleri bilerek etkinliğe katıldığınızı kabul etmelisiniz…