ANKARA-ÇAMLIDERE-ELÖREN-KABAKLI YAYLASI YÜRÜYÜŞÜ 15 ARALIK 2019 PAZAR (günübirlik yürüyüş)

Günübirlik yürüyüş için Çamlıdere yakınlarında, yeşiline doyamayacağınız ormanlık bir bölgeye gidiyor, hep beraber eğlence dolu bir yürüyüşle haftaya başlıyoruz.

Rotamız üzerinde seyrine doyamayacağınız görsellikler görecek, tertemiz havada yürüyeceksiniz.

Atmosferi yüksek gurubumuzla, şehrin stresinden uzaklaşıp, doğanın muhteşemliğini keşfetmeye devam ediyoruz.  

Bu haftaki yürüyüş tek grup halinde, Özgür Özen liderliğinde yapılacaktır.

Katılımcılar, orta-hafif zorlukta, inişli çıkışlı bir rotada 12 km civarında yürüyüşle tamamlayacaklardır.

Sağlık problemi olmayan, her tempoda günlük yürüyüş yapanların katılabileceği, hafif inişli çıkışlı, ormanlık alanda, bir yürüyüş yapmayı planladık. Ekip performansına göre uzatıp kısaltabileceğimiz bir Özgür Rota oluşturacağız.

-Hava tahminlerine göre, yağışlı 5°C beklenmektedir.

-Gidiş-Dönüş toplam araçlı mesafe 220 km dir.

-Öğlen kumanyası için çantanıza küçük bir sandviç, enerji için meyve kurusu veya k.yemiş almayı unutmayın.

Faaliyetimiz Türkiye Dağcılık Federasyonunun yetkilendirdiği Yürüyüş Liderleri eşliğinde, Turizm Bakanlığının Ankara’da sadece bize verdiği ‘Doğa Yürüyüşü Yeterlilik Belgesi’ ile acentemiz güvencesinde gerçekleştirilmekte, olup, yürüyüş esnasında ilk yardım çantası, yaralı sedyesi, boyunluk, iniş ipi, gps, telsiz gibi malzemeler Yürüyüş Lideri tarafından taşınmaktadır.

ETKİNLİK PROĞRAMI: 

Aracımız, aşağıda belirtilen saat ve duraktan hareket ediyor. Tüm arkadaşlarımızı aldıktan sonra, kahvaltımızı yol üzeri bir tesiste yapıyoruz. Başlama noktamıza ulaşıp, hazırlıklarımızı yaptıktan sonra yürümeye başlıyoruz. Kısa molalar vererek, nefeslenip, kaybettiğimiz suyu ve enerjiyi atıştırmalıklarımızla telafi ederek ormanlık alanda devam ediyoruz. İnişli çıkışlı, patika ve ormanlık alanda yürüyecek, öğlen vakti uygun bir yerde kumanyalarımızı yiyeceğiz. Yürüyüş sonunda, aracımıza ulaşıp, planlanan saatte Ankara’da olacak şekilde hareket ediyoruz.

Etkinlik Başlangıcı      : 07.50
Etkinlik Bitiş                 :19.00

7.50  Aydınlıkevler Lisesi  8.00  Necatibey Cadde Boyunca
8.05  Milli Kütüphane
8.10  Armada
8.15  Cepa
8.20  Acity
8.25  Batıkent Carrefour 8.30  Şaşmaz
8.40  Göksu

7.55 Toki Turkuaz 8.10 Yaşamkent Carrefoursa(3222.Cad) 8.15 Park Caddesi Boyunca 8.20 Yaşamkent Arcadium 8.25 Ümitköy Galeria   (Duraklarından da, kayıt yaptıran ilk 8 kişi alınarak Şaşmaz durağında ana aracımıza ulaştırılacak, dönüşte de aynı duraklarına bırakılacaktır)   

Dönüşte aracımız ters yönden dolayı Necatibey Caddesine giremeyeceği için, Atatürk Bulvarı üzerinde Gama iş merkezi önünde durak belirlenmiştir.

Tam zamanında durağımızda olursak, bizden sonrakileri Ankara’nın sabah ayazında bekletmemiş oluruz.

*Yürüyüşe yeni başlamak isteyenlerin özellikle telefon edip, ayrıntılı bilgi alması, kendisinin bu yürüyüşe uygun olup olmadığını öğrenmesi, hangi malzemelere ihtiyacı olabileceği konularında bilgi alması uygun olacaktır.

GEZİ MALİYETİMİZ :

Gidiş, Dönüş, Tüm Araçlı Transferler, Profesyonel Rehberlik, Seyahat Sigortası, ikram sıcak içecek dahil

Nakit Ödeme 60 TL. Visa ile 63TL.

Ödemenizi araç içinde fatura Karşılığı Nakit veya Visa ile yapabilirsiniz.


ORGANİZASYON SORUMLUSU:
Özgür ÖZEN 0 532 724 22 06

(Katılmak isteyen arkadaşların sadece facebook üzerinden değil, mutlaka telefon ile iletişim kurmaları, tc kimlik numaralarını bildirmeleri yasa gereğidir)

Özgür Rota, Eş-Dost Turizm Seyahat Acentasına ait bir marka olup, faaliyetlerimiz Türsab A/3132 güvencesi ile gerçekleştirilmektedir.

Grubumuz hakkında detaylı bilgiye facebook gruplarda: Özgür Rota ınstagram: özgürota ve www.ozgurota.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

GENEL BİLGİLER:
KIŞ: Arazi yürüyüşlerine uygun ayak bileğini saracak ve su geçirmeyen, nefes alan özellikte bot giymelisiniz! Ayrıca; gözlük, tozluk, baton, termal kar maskesi ya da buff & Polar Bandana, eldiven, yağmurluk ya da panço, yedek termal çorap ya da yün çorap, polar ya da yünlü iç katman (Pamuklu iç giysi önerilmez! Termal ya da yünlü olmalıdır..) alınması önerilir…

YAZ: Arazi yürüyüşlerine uygun ayak bileğini saracak ve su geçirmeyen, nefes alan özellikte bot giymelisiniz! Ayrıca; gözlük, tozluk, baton, buff, yağmurluk ya da panço, yedek çorap ve şort ya da pantolon (Pamuklu iç giysi önerilmez! Sentetik giysi olmalıdır.) alınması önerilir…

Enerji veren çerez ve kuru meyve (üzüm, incir, kayısı vb.) alınması önerilir.

UYARI:
Etkinliklerimiz dağcılık ve doğa sporları için düzenlenmektedir. Doğa Sporlarında en önemli nokta kişilerin güvenliğidir. Bir rahatsızlık ya da kaza durumunda tedavisi çok zor ve kurtarma operasyonları çok ciddi çalışmaları gerektirmektedir.

Bu nedenle:
* Rehberin etkinlikte tek yetkili kişi olduğu bilinmeli ve öncü rehber geçilmemeli, artçı rehberden ise geri kalınmamalıdır…
* Hava koşulları, rotanın zorlu olması ve çığ oluşumu, taş düşmesi, hayvan saldırısı, deneyim-antrenman-dikkatsizlik-malzeme-panik ve özgüven fazlalığı, kontrol yitimi vb. nedenlerle RİSK içerdiğinin bilinmesi gerekir.
*Doğa sporları yapmak için uygun koşulları taşımayanlar ile astım, solunum rahatsızlıkları, kapalı alan ve yükseklik korkusu gibi rahatsızlıklarla; yüksek tansiyon, kalp, şeker, sara gibi doğada tedavi olması çok zor olan rahatsızlıkları bulunan katılımcılar etkinliğe kabul edilmeyeceklerdir.

İlaç kullananların ilaçlarını unutmamasını, sağlık problemi olanların mutlaka grup liderine bilgi vermesini tavsiye ederiz.

Tarafınıza yapılan uyarılar sonucunda risk ve tehlikeleri bilerek etkinliğe katıldığınızı kabul etmelisiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir