⛅ANKARA- LEZKİ-GÜVENÇ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 22 KASIM 2020 PAZAR (günübirlik yürüyüş-hiking)

DOĞADA GÜZEL VE SIKI BİR YÜRÜYÜŞ

Pandemi sürecinde amaç, ulaşım kolaylığı içinde kısa zamanda doğada olmak ve şehir stresinden bir an önce kurtulmak.   

Kendi araçlarınızla da ile katılabileceğiniz etkinliğimizde siz değerli dostlarımızı da aramızda görmek isteriz.

-Hava tahminlerine göre bölgede hava kapalı , 4°C beklenmekte olup, mevsim değişkenliklerine hazırlıklı olmamız, yedeklerimizi ona göre almamız gerekmektedir.

-Katılımcılar, hafif zorlukta, inişli çıkışlı bir rotada, mesafesini katılımcıların performansı ile belirleyecekleri bir yürüyüşle tamamlayacaklar ve yaklaşık 4 saat doğada kalacaklardır.

-Kahvaltı ve Öğlen kumanyası için çantanıza küçük bir sandviç, enerji için meyve kurusu veya k.yemiş almayı unutmayın. Kahvaltı için bir tesiste durulmayacaktır.

-Etkinliğe bizim aracımızla katılacaklar HES kodunu mutlaka bildirmelidir.

-Yürüyüş süresince maskesiz, ama mesafeli olunacak olup, olası durumlar için çantamızda maske bulundurulması gerekmektedir.

-Kendi aracı ile gelmek isteyenlere, (katılımcı sayısını kontrol edebilmem için)kaç kişi geleceğini bildirmesi durumunda,  buluşma noktasını konum atarak bildireceğim.

ETKİNLİK PROĞRAMI: 

Kendi araçları ile gelecekler için saat 9.30 da buluşma noktasında olacağız. Bizim aracımızla gelecekler için aşağıda durak ve saatler verilmiştir. Kahvaltımızı açık havada herkesin kendi getirdiği yiyeceklerle pandemi kurallarına göre yapıyoruz. Hazırlıklarımızı yaptıktan sonra saat 10.30 civarı yürümeye başlıyoruz. Kısa molalar vererek, nefeslenip, kaybettiğimiz suyu ve enerjiyi atıştırmalıklarımızla telafi ederek yürüyüşümüzü yapıyoruz.  Rota üzerinde çeşmeler vardır. İnişli çıkışlı, patika ve ağaçlar arasında yürüyecek, öğlen vakti uygun bir yerde kumanyamızı yiyeceğiz. Yürüyüş sonunda, tekrar araçlarımızı bıraktığımız yere dönüyor ve vedalaşıyoruz.  

Sizden en önemli ricamız, açık havada bile olsak mesafe kurallarına uymanız ve grubu bekletmemek için saat tam 9.30 da bildirilen konumda olmanızdır.

DURAK VE SAATLERİ :

8.10  Aydınlıkevler Lisesi 

8.20  Necatibey Cadde Boyunca
8.25  Milli Kütüphane
8.30  Armada
8.35  Cepa
8.40  Acity
8.45  Batıkent Carrefour

8.50  Şaşmaz
9.00  Göksu

GEZİ ÜCRETİ : Kendi aracı ile gelenler 30 TL. Bizim aracımızla gelenler 80 TL.


OPERASYON SORUMLUSU:
Özgür ÖZEN 0 532 724 22 06

(Katılmak isteyen arkadaşların, mutlaka telefon ile iletişim kurmaları, katılım sayılarını bildirmeleri ricamızdır)

*Yürüyüşe yeni başlamak isteyenlerin özellikle telefon edip, ayrıntılı bilgi alması, kendisinin bu yürüyüşe uygun olup olmadığını öğrenmesi, hangi malzemelere ihtiyacı olabileceği konularında bilgi alması uygun olacaktır.

Özgür Rota Turizm Seyahat Acentası olarak, faaliyetlerimiz Türsab A/12269 güvencesi ile gerçekleştirilmektedir.

Grubumuz hakkında detaylı bilgiye facebook gruplarda: Özgür Rota ınstagram: özgürota ve www.ozgurota.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Faaliyetimiz Türkiye Dağcılık Federasyonunun yetkilendirdiği Yürüyüş Liderleri eşliğinde, Turizm Bakanlığı onaylı ‘Doğa Yürüyüşü Yeterlilik Belgesi’ ile acentemiz güvencesinde gerçekleştirilmekte, olup, yürüyüş esnasında ilk yardım çantası, yaralı sedyesi, boyunluk, iniş ipi, gps, telsiz gibi malzemeler Yürüyüş Lideri tarafından taşınmaktadır.

COVİD-19 SÜRECİNDE UYGULANACAK KURALLAR:
1- Etkinliklerimiz “ Covid-19 Normalleşme Sürecinde Uyulması Gereken Sağlık Kuralları Yönergesi” çerçevesinde yapacaktır.
2- Ulaşım araçları Sağlık Bakanlığı veya ilgili makamlarca ilan edilen güncel kurallar çerçevesindeki kapasite kadar yolcu olacaktır.(Eşler yan yana oturabilir.
3- Araçlarda tur öncesinde ateş ölçümü yapılacaktır.
4- Araçta mutlaka maske takılacaktır.
5- Araca binerken el dezenfeksiyonu yapılacaktır.
6- Araç içerisinde yer değişikliği yapılmayacak ve maske çıkarılmayacaktır.
7- Yürüyüş esnasında tek sıra yürüyüş düzenine en az 2 m aralıkla yürünecek, molalarda sosyal mesafe kuralına özen gösterilecektir.
8- Araç içersinde ve yürüyüş esnasında yiyecek veya içecek ikramı olmayacaktır.
9- Zorunlu ihtiyaç molası dışında alışveriş ve yeme-içme molası verilmeyecektir. 10-Araç kliması çalıştırılmayacaktır.
Tüm katılımcılar yukarıdaki kuralları kabul ederek etkinliğimize katılabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir