ESKİŞEHİR-MİHALLIÇCIK SU VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ 11 TEMMUZ 2020 CUMARTESİ (günübirlik su yürüyüş-hiking)

SICAK GÜNLERDE SERİNLEME YÜRÜYÜŞÜ

İsteyen bizimle yürür; isteyen dere kenarında hafif yürüyüş yapıp, yüzer kitabını okur. Sonunda herkes, akşama kadar yemyeşil doğanın tadını çıkarır.

Rotamız üzerinde seyrine doyamayacağınız görsellikler görecek, tertemiz havada atmosferi yüksek gurubumuzla, şehrin stresinden uzaklaşıp, doğanın muhteşemliğini keşfedeceğiz.  

-Hava tahminlerine göre hava güneşli , 32°C beklenmektedir.

-Katılımcılar, hafif zorlukta, geneli yatay bir rotada 4,5 km civarında yürüyüşle tamamlayacaklar ve yaklaşık 5 saat doğada kalacaklardır.

-Kahvaltı ve Öğlen kumanyası için çantanıza küçük bir sandviç, enerji için meyve kurusu veya k.yemiş almayı unutmayın.

Faaliyetimiz Türkiye Dağcılık Federasyonunun yetkilendirdiği Yürüyüş Liderleri eşliğinde, Turizm Bakanlığı onaylı ‘Doğa Yürüyüşü Yeterlilik Belgesi’ ile acentemiz güvencesinde gerçekleştirilmekte, olup, yürüyüş esnasında ilk yardım çantası, yaralı sedyesi, boyunluk, iniş ipi, gps, telsiz gibi malzemeler Yürüyüş Lideri tarafından taşınmaktadır.

COVİD-19 SÜRECİNDE UYGULANACAK KURALLAR:
1- Etkinliklerimiz “ Covid-19 Normalleşme Sürecinde Uyulması Gereken Sağlık Kuralları Yönergesi” çerçevesinde yapacaktır.
2- Ulaşım araçları Sağlık Bakanlığı veya ilgili makamlarca ilan edilen güncel kurallar çerçevesindeki kapasite kadar yolcu olacaktır.(Eşler yan yana oturabilir.
3- Araçlarda tur öncesinde ateş ölçümü yapılacaktır.
4- Araçta mutlaka maske takılacaktır.
5- Araca binerken el dezenfeksiyonu yapılacaktır.
6- Araç içerisinde yer değişikliği yapılmayacak ve maske çıkarılmayacaktır.
7- Yürüyüş esnasında tek sıra yürüyüş düzenine en az 2 m aralıkla yürünecek, molalarda sosyal mesafe kuralına özen gösterilecektir.
8- Araç içersinde ve yürüyüş esnasında yiyecek veya içecek ikramı olmayacaktır.
9- Zorunlu ihtiyaç molası dışında alışveriş ve yeme-içme molası verilmeyecektir.

10-Araç kliması çalıştırılmayacaktır.
Tüm katılımcılar yukarıdaki kuralları kabul ederek etkinliğimize katılabilir.

ETKİNLİK PROĞRAMI: 

Aracımız, aşağıda belirtilen saat ve duraktan hareket ediyor. Tüm arkadaşlarımızı aldıktan sonra, kahvaltımızı açık havada herkesin kendi getirdiği yiyeceklerle kurallara göre yapıyoruz. (Çay bizden) Başlama noktamıza ulaşıp, hazırlıklarımızı yaptıktan sonra yürümeye başlıyoruz. Kısa molalar vererek, nefeslenip, kaybettiğimiz suyu ve enerjiyi atıştırmalıklarımızla telafi ederek ağaçlık ve su içinde devam ediyoruz. İnişli çıkışlı, patika ve ağaçlık alanda yürüyecek, öğlen vakti uygun bir yerde kumanyamızı yiyeceğiz. Yüzme için ayrılan alanlarda yüzeceğiz.Yürüyüş sonunda, aracımıza ulaşıp, küçük bir mola sonrası Ankara’ya dönüyoruz.

Etkinlik Başlangıcı      : 07.50
Etkinlik Bitiş                 :19.30

7.50  Aydınlıkevler Lisesi 8.00  Necatibey Cadde Boyunca
8.05  Milli Kütüphane
8.10  Armada
8.15  Cepa
8.20  Acity
8.25  Batıkent Carrefour 8.30  Şaşmaz
8.45  Optimum (Kepez)

7.50 Toki Turkuaz, 8.05 Yaşamkent Carrefoursa(3222.Cad), 8.10 Park Caddesi Boyunca, 8.15 Yaşamkent Arcadium, 8.20 Ümitköy Galeria   (Duraklarından da, kayıt yaptıran ilk 5 kişi alınarak Şaşmaz durağında ana aracımıza ulaştırılacak, dönüşte de aynı duraklarına bırakılacaktır)   

Dönüşte aracımız ters yönden dolayı Necatibey Caddesine giremeyeceği için, Atatürk Bulvarı üzerinde Gama iş merkezi önünde durak belirlenmiştir.

Tam zamanında durağımızda olursak, bizden sonrakileri bekletmemiş oluruz.

GEZİ MALİYETİMİZ :

Gidiş, Dönüş, Tüm Araçlı Transferler, Profesyonel Rehberlik, Seyahat Sigortası, ikram çay dahil, 110 TL. 

Ödemenizi araç içinde yapabilirsiniz.


OPERASYON SORUMLUSU:
Özgür ÖZEN 0 532 724 22 06

(Katılmak isteyen arkadaşların sadece facebook üzerinden değil, mutlaka telefon ile iletişim kurmaları, tc kimlik numaralarını bildirmeleri yasa gereğidir)

*Yürüyüşe yeni başlamak isteyenlerin özellikle telefon edip, ayrıntılı bilgi alması, kendisinin bu yürüyüşe uygun olup olmadığını öğrenmesi, hangi malzemelere ihtiyacı olabileceği konularında bilgi alması uygun olacaktır.

Özgür Rota Turizm Seyahat Acentası olarak, faaliyetlerimiz Türsab A/12269 güvencesi ile gerçekleştirilmektedir.

Grubumuz hakkında detaylı bilgiye facebook gruplarda: Özgür Rota ınstagram: özgürota ve www.ozgurota.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Kişi sayısına göre 8-19-31-46 kişilik, turizm seyahat yönetmeliklerine uygun, yüksek modelli lüks araçlarımızla ulaşım sağlanmaktadır. (Etkinliklerimiz kesin kalkışlıdır)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir