PAMUKKALE TURU

Adını muhteşem güzellikte beyaz travertenlerinden almış olan Pamukkale, aynı zamanda 1988 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alıyor. Marmaris‘e yaklaşık 208 km. mesafede. Son yıllarda Marmaris’ten Pamukkale’ye günlük turlar oldukça popüler olmuş durumda. Pamukkale, aynı zamanda Türkiye’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden birisi. Siz de Marmaris tatilinizde bir gününüzü ayırıp Marmaris Pamukkale Turu ile Pamukkale’yi gezip görebilirsiniz.

Sadece Türkiye’de değil dünyaca ünlü, bu doğa harikasını Marmaris’ten bir gün içinde turlar ile ziyaret edebilir, binlerce yıllık kireçtaşı oluşumlarının minerallerle birleşerek oluşturduğu traventerleri görebilir, sağlık bakımından doktorlarca tavsiye edilen kaplıcalarda yüzebilirsiniz.

Pamukkale Travertenleri, Hierapolis Antik Kenti, Kleopatra Havuzu, Laodikya Antik Kenti, St.Philipp Martyrion Kilisesi ve Yeşildere Şelalesi, Pamukkale’nin gezip görülecek yerleri arasında ilk sırada geliyor.

Tur Programı

Marmaris’ten günübirlik Pamukkale turuna katılacak misafirler, sabah 04:30 gibi otellerinden alınıyor ve Marmaris’ten klimalı otobüslerle Pamukkale’ye yolculuk başlıyor.

Yolculuk yaklaşık 3 saat sürüyor ve bu sürede kahvaltı molası veriliyor. Ayrıca otobüste rehber tarafından Pamukkale hakkında bilgiler veriliyor.

Pamukkale’ye geldiğinizde gezi turunuz başlıyor ve ilk durak ünlü travertenler. Buradaki mola boyunca, bu doğa harikası travertenlerde yüzüp gezerek güzel vakit geçireceksiniz.

Sonrasında öğle yemeği sunuluyor. Öğle yemeğinden sonra ise ünlü Hierapolis Antik Kenti’ne doğru yol alıyorsunuz.

Hierapolis’te rehber eşliğinde yaklaşık 2 saat gezme molası veriliyor. Sonrasında ise ünlü Kleopatra Termal Havuzu’na uğruyorsunuz. Su sıcaklığı 36 derece. Burası da oldukça güzel bir yer.

Muhteşem bir günün bitiminde Marmaris’e dönüş yolculuğu başlıyor ve saat 19:30 gibi Turunç’a ulaşıp otelinize bırakılıyorsunuz.

DAHİL HİZMETLER : Araç transferleri, Kahvaltı, Öğle Yemeği, Profesyonel Rehberlik.

HARİÇ HİZMETLER : Giriş ücreti + Havuz giriş + Müzeye giriş (Gireceğiniz yerde gişeye kendiniz ödüyorsunuz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir