SEDİR ADASI CLEOPATRA TURU

Turunç’tan günübirlik olarak düzenlenen, Gökova Körfezi’nde bulunan, dünyaca ünlü Kleopatra Adası (Sedir) ve Plajı Tekne Turu, Marmaris’in en popüler tekne turları arasında ilk sıralarda. Turunç’a ilk kez gelen yerli ve yabancı turistlerin %90’nına yakını Kleopatra Adası’nı mutlaka gezip görüyor.

NASIL BİR TUR ?

Asıl adı Sedir Adası olan ancak Kleopatra Adası olarak anılan ada, Kleopatra Plajı olarak anılan altın sarısı kumsalı ve Cedrae antik kent kalıntıları ile ünlü.

Rivayete göre Antonius’un plajın altın sarısı kumlarını Kleopatra için özel olarak Kuzey Afrika’dan adaya gemilerle getirdiğine ve Kleopatra’nın burada yüzdüğüne inanılmakta. Kleopatra Plajında bulunan altın sarısı kum sadece Mısır’da bulunmakta.

Kleopatra Adası kumları dünyada çok nadir görülen bir morfolojiye sahiptir. Tüm kum taneleri yuvarlak şekilli ve aynı boyuttadır. Kumların en ilginç özelliği ise, kendi kendine çoğalabilmesi ve yanabilmesidir.

 Adanın batı tarafında ise Roma dönemine ait kalıntılar bulunmakta.

Marmaris’ten Kleopatra Sedir Adası Kleopatra Plajı turu ile hem doğa harikası bir plaj görme fırsatınız olacak, hem de tarihi dokusuyla nostaljik bir gezi yapmış olacaksınız.

TUR PROGRAMI

Sabah saat 8.00 da araçla otelinizden alınıyor ve diğer katılımcılar ile İçmeler’e gidiyoruz. Orada daha büyük araçla Çamlık Köyümüze gidiyoruz. Burada teknemize biniyoruz. Kleopatra Adası Turu için kullanılan tekne, 2 katlı bir tekne, açık olan üst katında güneşlenebiliyor, gölgelik alt katında ise dinlenebiliyorsunuz.

Gökova Körfezi boyunca muhteşem koylarda ve berrak sularda Kleopatra Adası’na yapılan tekne yolculuğu yaklaşık 2 saat sürüyor. Tura katılanlar bu sürede genelde güvertede güneşleniyorlar.

Yolculuk boyunca, aynı zamanda muhtelif güzel koylarda yüzme molası veriliyor.

Ayrıca öğlen sularında, öğle yemeği, barbekü yemek servisi yapılıyor.

Kleopatra (Sedir) Adası’na ulaştığınızda, adada vakit geçirmeniz için 3 saat süreniz oluyor. Genelde katılımcılar bu süre zarfında adanın eşsiz kumsalı ve denizinde yüzme, çevreyi dolaşma ve dinlenmeyi tercih ediyor.

Sonrasında tekrar teknenize biniyor ve Çamlık limanına geri dönüş için yola çıkıyorsunuz. Araçla yapacağımız yolculuğumuz ardından saat 18.00’de Turunç’taki otelinizde oluyoruz.

TAVSİYE  : 

Kleopatra Adası güneşi tüm gün alan ve esen rüzgârlar ile yüzünüze sıcak havanın vuracağı, yaz aylarında kavurucu sıcakları yaşayabileceğiniz bir yerdir. Bunun için adaya gelirken yanınızda mutlaka, güneş gözlüğü, şapka ve güneş kremi bulundurmanızı tavsiye ederiz.

DAHİL HİZMETLER : Araç transferleri, tekne transferleri, Öğle Yemeği, Profesyonel Rehberlik.

DAHİL OLMAYANLAR : Plaj giriş ücreti, içecekler, özel harcamalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir