MARMARİS DALYAN TEKNE TURU

Günübirlik olarak her şey dahil konseptinde düzenlenen Marmaris Dalyan Tekne Turu, Marmaris’in en popüler tekne turları arasında ilk sıralarda. Marmaris’e ilk kez gelen yerli ve yabancı turistlerin %90’nına yakını Dalyan’ı mutlaka gezip görüyor.

Dalyan, dünyaca üne sahip bir yer. Dalyan tekne turu ile hem güzel koylarda yüzme molalı günübirlik tekne turu keyfi sürecek, hem de İztuzu Kaplumbağa plajı, sazlıklarda küçük teknelerle gezinti, şifalı çamur banyosu, Likra Krallarının kaya mezarları ve Kaunos antik kenti gibi nadide yerleri görme fırsatı bulacaksınız.

TUR PROGRAMI :

Sabah erken saatte 7.30 otelinizden araçla alınıyor ve diğer katılımcılar ile Marmaris’. Dalyan Turu için kullanılan tekne, 2 katlı bir güzel bir tekne, açık olan üst katında güneşlenebiliyor,  gölgelik alt katında ise dinlenebiliyorsunuz.

START AT 7.30 O’CLOCK. OUT OF THE SECURITY BARRİER.
THE BIG BOT START AT 9.00 O’CLOCK FROM MARMARİS.

Tekne sabah Marmaris limanından hareket ediyor. Dalyan’a tekne yolculuğu yaklaşık 2 saat sürüyor. Tura katılanlar bu sürede genelde güvertede güneşleniyorlar.

Yolculuk boyunca, aynı zamanda muhtelif güzel koylarda yüzme molası veriliyor. İlk durak ünlü Akvaryum koyu. Sonrasında Adaköy sahilleri boyunca tekne turuna devam ediyorsunuz.

Ayrıca öğlen sularında, 12:00-12:30 arasında öğle yemeği (kızarmış tavuk, salata, pilav veya makarna) servisi yapılıyor.

Tekne ilk olarak, nesli tükenmekte olan deniz kamplumbağalarının üreme alanı olan, çok güzel altın renkli bir plaja sahip İztuzu plajına uğruyor.

İztuzu plajında yüzme ve çevreyi gezme molası veriliyor. Sonrasında ise küçük nehir teknelerine transfer edilerek Dalyan deltasında kısa bir yolculuk yaparak Dalyan’a ulaşıyorsunuz.

Yolculuk esnasında manzara muhteşem. Tepedeki Likya Krallarının kaya mezarlarını görüyorsunuz. Kaunos antik kentine ziyaret ile sonrasında Sonrasında ise Dalyan’ın ünlü Çamur Banyosu alanına varıyorsunuz.

Cilde çok iyi geldiğine inanılan sıcak çamur banyosunda vakit geçirerek yenileniyorsunuz.

Buradaki vaktinizi tamamladıktan sonra tekrar küçük teknelerle Dalyan nehrini aşarak İztuzu Plajı’ndaki teknenize varıyor ve Marmaris’e geri dönüş yolculuğuna başlıyorsunuz.

Marmaris’e geldiğinizde Turunç’taki otelinize servis yapılıyor.

FİYATA DAHİL HİZMETLER : Araç transferleri, tekne transferleri, Öğle Yemeği, Profesyonel Rehberlik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir